[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Jak jeść, gdy trenujesz [najczęstsze pytania + odpowiedzi eksperta]

Zadajecie nam pytania, jak jeść, by wzmocnić efekty treningu. Przesłaliśmy je Bartłomiejowi Pomorskiemu – prezesowi Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej. Oto jego odpowiedzi.

fitness fot. Getty Images

Czy mam jeść wieczorem po treningu?

Jasne, że tak. Aktywność fizyczna wieczorem zmienia rytm dobowy. W praktyce znaczy to, że jeśli w ciągu dnia nie zjesz więcej niż potrzebujesz, organizm nie odłoży kalorii dostarczonych po ćwiczeniach w postaci tkanki tłuszczowej, tylko wykorzysta je do odbudowy magazynów energetycznych oraz przebudowy tkanki mięśniowej.

Trawienie może jednak zakłócić sen, więc ostatni posiłek, zwłaszcza obfity, warto zjeść 1-2 h przed położeniem się do łóżka.

REKLAMA

Czy powinnam stosować suplementy diety?

W przypadku zbilansowanej diety większość suplementów to zbędny wydatek. Oczywiście istnieją odstępstwa, jak witamina D, którą należy przyjmować od września do kwietnia, czy kwas foliowy, który powinny brać kobiety w wieku rozrodczym.

Jeżeli z jakichś powodów wykluczasz lub ograniczasz całe grupy produktów warto skorzystać z porady dietetyka, ponieważ np. w przypadku diety wegańskiej wskazana jest suplementacja witaminy B12, a czasem także jodu.

Czy trening na pusty żołądek pomoże mi spalić więcej kalorii?

Niestety nie. Owszem, ćwiczenia z pustym żołądkiem mogą nasilić wykorzystanie tłuszczów jako źródła energii, ale nie jest to jednoznaczne z tym, że w dłuższej perspektywie stracisz więcej tkanki tłuszczowej.

Organizm dynamicznie dostosuje się do tej sytuacji i w dalszej części dnia mięśnie będą po prostu mniej chętnie korzystały z tłuszczów jako źródła energii. Kluczowym elementem niezbędnym do redukcji masy ciała jest ujemny bilans energetyczny, a nie okoliczności żywieniowe, w których trenujesz.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij