[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Insta trend: Sushi donuty

Modne instagramowe potrawy są niemal zbyt ładne, żeby je jeść. I o ile faktycznie lepiej odpuścić sobie megakaloryczne szejki z donutami, o tyle sushi w kształcie apetycznych pączusiów jest smaczne i proste w wykonaniu. A jak wygląda!

fot. shutterstock

Lubisz sushi, ale nie masz cierpliwości do zwijania tych przeklętych rolek? Efektowna instagramowa wersja tego dania jest, o dziwo, prostsza i szybsza w wykonaniu niż oryginał. Przekonaj się sama.

1. Ugotuj ryż do sushi tak jak zwykle. Wymieszaj z zaprawą z octu ryżowego i zostaw do całkowitego ostygnięcia. Przygotuj miseczkę z wodą lub octem ryżowym, by móc moczyć w niej palce – dzięki temu ryż nie będzie kleił Ci się do rąk.

REKLAMA

2. Upchnij ryż w wysmarowanych octem ryżowym foremkach do donutów (wybierz te silikonowe – w internecie jest spory wybór).

3. Delikatnie wyciągnij gotowego donuta z formy i ułóż na wierzchu ulubione dodatki. My lubimy wersję z czarnym sezamem, ogórkiem lub cukinią, wędzonym łososiem i szczypiorkiem. Świetnie sprawdzą się też awokado, marynowana rzepa, czy inne zalegające w lodówce produkty. Pamiętaj tylko przy układaniu, że przed zjedzeniem będziesz musiała pokroić donuta na kilka części, by chwycić je pałeczkami. Wykorzystaj arkusze nori: stostuj je (np. w piekarniku), pokrusz i podaj jako zdrowe chipsy. Nie zapomnij o miseczce z sosem sojowym i wasabi!

Marchewka przed nocnymi nalotami

W czasie II wojny światowej żołnierze brytyjskich sił powietrznych wspomagali się jedzeniem marchwi przed nocnymi nalotami. Takie wytyczne wystosowało bowiem Brytyjskie Ministerstwo Żywności, twierdząc, że warzywo poprawia zdolność do widzenia w nocy. I choć dziś ta historia wzbudza uśmiech, marchew oraz kilka innych produktów spożywczych faktycznie poprawia wzrok. Do tej chwalebnej grupy zaliczają się: szpinak, pistacje, dynia, kukurydza oraz jajka.

Zespół badaczy z University of Sydney udowodnił, że dwa karotenoidy, które znajdziesz w wyżej wymienionych produktach – luteina oraz zeaksantyna (L/Z) – mają spory wpływ na zdrowie oczu. Ważna jest zarówno ilościowa zawartość L/Z w jedzeniu, jak i ich przyswajalność. Dlatego orzeczono, że jeszcze lepiej niż marchew na wzrok wpływają jajka. Choć zawierają mniej L/Z niż zielone warzywa liściaste, dzięki zawartości tłuszczu organizm lepiej przyswaja cenne karotenoidy. To co? Po jajeczku?

ZOBACZ TAKŻE: 10 przepisów na zdrowe sushi

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij