[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Ile można schudnąć w tydzień?

Zastanawiasz się, jak szybko schudnąć? Ciągle słyszysz o cudownych dietach i planach treningowych, dzięki którym ludzie zrzucają od 2,5 do nawet 5 kilogramów w ciągu 7 dni? Brzmi znakomicie, ale…

fot. Sedlacek 2014/shutterstock.com fot. Sedlacek 2014/shutterstock.com

O odpowiedź na pytanie: ile można schudnąć w tydzień, poprosiłyśmy eksperta – Lauren Slayton, autorkę "The Little Book of Thin". Generalnie, jeżeli zrobisz  wszystko, co tylko się da, możesz pozbyć się najwyżej 1,5-2 kilogramów w ciągu tygodnia. Oczywiście wynik jest mocno uzależniony od Twojej pozycji wyjściowej: szczególnie od początkowej wagi - u ludzi zaczynających odchudzanie z większej masy utrata kilogramów jest o wiele szybsza i bardziej widoczna.

 

REKLAMA

Znaczenie ma też Twój dotychczasowy styl życia. Jeżeli cały czas jesz zdrowo, ćwiczysz i dbasz o siebie, trudniej będzie Ci zauważyć jakiekolwiek zmiany. Podczas gdy nagła rezygnacja ze śmieciowej diety oraz rozpoczęcie ćwiczeń przez kogoś, kto do tej pory zupełnie nie przejmował się swoim zdrowiem i formą, powinny przynieść mu zaskakująco szybkie efekty. Niektórzy ludzie mogą zaobserwować u siebie jeszcze większy spadek wagi dzięki oczyszczaniu organizmu, ale to jedynie pozorne chudnięcie, spowodowane utratą wody (to co innego niż masa spalonych mięśni lub tłuszczu).

Ile możesz zrzucić, a ile powinnaś zrzucić, to dwie zupełnie różne sprawy.

"Jeśli chcesz schudnąć i nie martwić się, że stracona masa do Ciebie wróci, postaraj się zrzucać od 0,5 do 1 kilograma na tydzień" – radzi Slayton. W końcu łatwiej będzie systematycznie osiągać takie wyniki, poza tym będą bardziej trwałe. Ekstremalne środki, dzięki którym w ciągu 7 dni zrzucisz 2 kilogramy, pozwolą Ci zaś cieszyć się świetną sylwetką… do czasu, aż dopadnie Cię efekt jo-jo (koniecznie przeczytaj, jak uniknąć efektu jo-jo).

Jeśli bardzo zależy Ci na możliwie szybkiej utracie wagi – bez poświęcania długoterminowych wyników – Slayton proponuje ograniczenie kalorii, ale bardziej rygorystyczne niż zwykle. Podobnie jak bieganie interwałowe na bieżni, pozwoli Ci schudnąć bez kompletnej zmiany Twojego planu dnia – i bez spowalniania metabolizmu (poznaj przy okazji 8 błędów, które spowalniają metabolizm). Możesz też wypróbować nasz trening na spalanie tłuszczu oraz trening, który podkręca metabolizm w kwadrans.

 WH

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij