[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Ile kalorii ma truskawka?

Pod względem zawartości związków fenolowych oraz przeciwutleniaczy truskawka jest w ścisłej czołówce najlepszych owoców. A jak wygląda sprawa jej kaloryczności? Sprawdzamy, ile kalorii ma królowa lata.

truskawki, owoce Truskawkowy zawrót głowy.

Truskawka jest nie tylko nieprzyzwoicie pyszna, ale i piekielnie zdrowa. Ma jeden z najwyższych wśród owoców wynik w skali ANDI, określającej gęstość odżywczą produktów spożywczych.

Wystarczy 10 sztuk tego owocu, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na wiele soli mineralnych i witamin. Truskawki mają więcej witaminy C niż cytryny i pomarańcze, a ponadto sporo potasu, mnóstwo witamin B1 i B2, makro- i mikroelementów, kwasu foliowego i błonnika. Nie żałuj więc sobie truskawek – dla zdrowia i urody!

REKLAMA

Czas na więcej konkretów.

Z jednej strony wiadomo, że owoce warto jeść. Z drugiej jednak, jeśli zależy Ci na utracie zbędnych kilogramów, nie powinnaś objadać się nimi na potęgę, bo – chociaż zdrowe – są często bardzo kaloryczne. Ale nie truskawki.

Ile kalorii mają truskawki?

100 g = 28 kcal

W porównaniu z innymi owocami to naprawdę niewiele. Np. 100-gramowy banan ma ok. 95 kcal, a mango – 60 kcal. Poza tym dzięki wysokiej dawce błonnika truskawki pomagają utrzymać przemianę materii na wysokich obrotach. Jakby tego wszystkiego było mało te czerwone królowe lata regulują pracę nerek, dzięki czemu Twój organizm szybko i sprawnie się oczyszcza.

Truskawki są zdrowe i niskokaloryczne, ale pod jednym warunkiem: zapomnij o bitej śmietanie! Najzdrowsze i najmniej kaloryczne będą takie, które zjesz bez żadnych dodatków. Truskawki możesz jednak wykorzystać do zdrowych deserów i przetworów, ale wspaniale komponują się także w sałatkach (np. z rukolą).

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij