[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Ile kalorii ma kebab

Pewnie nie jesz kebaba na śniadanie, ale już w sobotnią noc czasem masz na niego ochotę. Nie warto, bo nie dość, że to danie wyjątkowo niezdrowe, to jeszcze bardzo kaloryczne. Zobacz, ile kalorii ma kebab. 

kebab fot. shutterstock.com

Jest 3 nad ranem. Ty w stanie lekko wskazującym własnie kończysz imprezę i wracasz do domu. Nim jednak zadzwonisz po taksówkę, czujesz, że wrzuciłabyś coś jeszcze na ząb. O tej porze znajdujesz jedynie otwartą 24/7 budkę z kebabami. Mamy w sobie dużo wyrozumiałości dla uczucia głodu, które dopada człowieka w nocy z soboty na niedzielę, dlatego zamiast prawic Ci morały, pokażemy, ile kalorii kryje się w tym fast foodzie.

Ile kalorii ma kebab?

REKLAMA

100 g to ok. 200 kcal

Niby nie jest tak źle, prawda? Problem w tym, że 100-gramowy kebab to zjawisko tak realne jak różowe jednorożce i wygodniejsze od adidasów szpilki. Średnia porcja, którą serwuje się w barach waży 450 g. Spożywając więc jednego kebaba dostarczamy organizmowi aż 850 kcal.

  • kebab z mięsem wołowym (100 g) = 200 kcal
  • kebab z mięsem z kurczaka (100 g) = 151 kcal
  • bułka pita to 219 kcal
  • keczup (1 łyżka) to 15 kcal
  • sos czosnkowy (1 łyżka) to 45 kcal
  • sos majonezowo-czosnkowy (1 łyżeczka) to 52 kcal
  • majonez (1 łyżka) to 166 kcal

Alternatywne rozwiązanie

Jeśli masz ochotę na kebaba w zdrowszej i mniej kalorycznej wersji, przygotuj go w domu. Pszenną bułę zastąp pełnoziarnista pita lub tortillą. Kup pierś z kurczaka i usmaż ją, posypując obficie przyprawa do gyrosa. Dodaj warzywa: pomidory, ogórki, sałatę, czerwoną cebulę. Przygotuj także jogurtowo-czosnkowy dressing. Gwarantujemy, że będzie o niebo smaczniejszy niż ten z budki.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij