[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Grillowany ser z figami [Przepis od Roberta Sowy]

Grillowany kozi ser ze świeżymi figami i pieczonymi burakami wygląda świetnie, smakuje świetnie i w ogóle jest świetny.

grillowany kozi ser, Robert Sowa, przepis

Przepis na grillowany kozi ser ze świeżymi figami i pieczonymi burakami przygotował specjalnie dla Was Robert Sowa.

 • Robert Sowa
 • Zawód: Kucharz, autor książek kulinarnych, restaurator. Szef kuchni w N°31 restaurant & bar w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 31. Karta pełna jest autorskich dań szefa, opartych na kuchni polskiej z międzynarodowymi akcentami.

Za możliwość kupienia w sklepach świeżych fig dziękować należy niebiosom i hurtownikom, bo smak tych owoców odrywa nogi od ziemi. Mało tego - ze wszystkich roślin figi zawierają najwięcej wapnia (100 g to odpowiednik pełnej szklanki mleka), a gdy dołożymy do tego zawarte w nich fosfor, żelazo, magnez i cały pakiet witamin, to figi okazują się zdrowotną potęgą. Zaleca się ich jedzenie przy problemach z osteoporozą, anemią, a nawet podczas walki z nałogiem nikotynowym, bo zmniejszają chęć zapalenia. To do dzieła!

Składniki:

 • 4 świeże figi, pokrojone w ćwiartki
 • 1/2 kg koziego sera, rolada
 • 1/2 szklanki wytrawnego czerwonego wina
 • 4 kromki brioche (maślana bułeczka drożdżowa)
 • 4 łyżki konfitury z czerwonej papryki
 • 2 buraki, upieczone, pokrojone w ćwiartki
 • 3 łyżki miodu
 • szczypta morskiej soli
 • świeżo mielony czarny pieprz

Sposób przygotowania:

1. Roladę z koziego sera pokrój na grube plastry (minimum 1 cm). Wyłóż grillową patelnię pergaminem, połóż plastry sera i grilluj z każdej strony na złoty kolor.

REKLAMA

2. Na innej patelni skarmelizuj ćwiartki figi z miodem i podlej czerwonym winem. Odparuj i dopraw do smaku.

3. Zgrilluj kromki brioche i ułóż na talerzu. Połóż na nich plastry kremowego sera, konfi turę z papryki, upieczone buraki i skarmelizowane figi. Skrop sosem z patelni. Listki mięty dodadzą urody.

UWAGA: Kupując świeże figi, nie bój się białego nalotu na skórce. To cukier, nie pleśń, i dowód ich świeżości.

ZOBACZ TEŻ: 4 przepisy na dania z buraka.

WH 04/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij