[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.7

Gdzie jest najwięcej pestycydów i inne ciekawostki dietetyczne

Które warzywa i owoce zawierają najwięcej pestycydów? Ile orzechów dziennie warto jeść, aby być w formie? Jakie produkty oprócz mleka i nabiału są bogate w wapń? Dlaczego powinnyśmy sięgać po banany? Przed Tobą garść ciekawostek dotyczących zdrowego odżywiania.

owoce fot. shutterstock

Brudna 12

Warzywa i owoce pryskane są pestycydami na potęgę, a my je potem na potęgę zjadamy i chorujemy. Organizacja Environmental Working Group zrobiła listę tych, które pestycydów mają najwięcej.

Na czele są jabłka, potem brzoskwinie, nektarynki, truskawki, winogrona, seler naciowy, szpinak, papryka, ogórki, pomidorki koktajlowe, ziemniaki i groszek. Niezły pasztet, prawda? Na szczęście są też takie, które pestycydów mają najmniej. I tak: awokado, kukurydza, ananas, kapusta, cebula, szparagi, mango, papaja, kantalupa, kalafior i bataty. Uff...

Pestycydy są oleiste, by nie spłukiwał ich deszcz na polu, więc możemy je usunąć w 2-3-minutowej kąpieli w wodzie z sodą oczyszczoną (1 łyżka na 1 litr wody).

REKLAMA

REKLAMA

orzechy fot. shutterstock.com

Jedz orzechy

O 39 procent obniża się ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia wśród jedzących garść orzechów dziennie. Wg badaczy z Harvardu zmniejszają one poziom lipidów we krwi i poprawiają jej przepływ. Garść to około 30 g, ale nie ograniczaj się.

REKLAMA

mleko, ser, nabiał fot. shutterstock.com

Więcej wapnia!

Buduje kości i zęby, dba o mięśnie i serce, stymuluje hormony i krzepliwość krwi – wapń to potęga i wszyscy wiedzą, że trzeba go szukać w mleku lub nabiale. Nie możesz jeść lub nie lubisz mlecznych produktów? Poszukaj wapnia w maku, niełuskanym sezamie, jarmużu, orzechach laskowych, migdałach, sardynkach z ośćmi, natce pietruszki, siemieniu lnianym, suszonych morelach lub szczypiorku.

REKLAMA

REKLAMA

banan fot. shutterstock.com

Bez bana dla banana

Wiemy, wiemy – są kaloryczne, ale słynny pasztet foie gras też jest, a nikt przy zdrowych zmysłach go sobie nie odmówi. Z kaloryczną lampką szampana obok. Banany zawierają oligosacharydy – prebiotyki stymulujące naszą florę bakteryjną do zdrowej pracy. Ale kochamy je też za tryptofan – produkujący serotoninę – który każe nam się cieszyć i uśmiechać. Na ponurą zimę banan będzie jak znalazł.

WH 01-02/2016

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij