[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Fast food w wersji light

Inspirując się zaproponowanym przez nas jadłospisem, możesz od czasu do czasu bezpiecznie zatrzymać się na szybki posiłek w McDonaldzie czy Pizza Hut. Bo jeśli wiesz co wybierać, sporadyczna wizyta w fast foodzie nie zrujnuje Twojego zdrowia. Powtarzamy: sporadyczna.

fast food fot. Victor Prado

W mieście jeszcze pół biedy ze znalezieniem knajpki, gdzie można zjeść coś, co Cię nie zabije, ale już w dłuższej trasie samochodem kłopot. Stacje i sieciówki, sieciówki i stacje. Trzymając się naszych porad, możesz bezpiecznie zatrzymać się na szybki posiłek, nie ryzykując utraty zdrowia i talii. Odwagi! Przejdź na kolejną stronę i zobacz nasze wskazówki.

REKLAMA

jedzenie fot. 2nix Studio 2015/shutterstock.com

Śniadanie

Owocogurt – McDonald (porcja 200 ml)

Mało kaloryczny, ale za to silnie owocowy i z całkiem niezłą ilością białka.

  • 190 kcal, 7 g tłuszcze, 25 g węglowodany, 7 g białko

Caffe latte – Starbucks (porcja 355 ml)

Standardowo robiona z mlekiem 2%, ale możesz wybrać chudsze. Nie wyobrażasz sobie dnia bez kawy? Sprawdź, czy nie jesteś uzależniona od kofeiny.

  • 143 kcal, 5 g tłuszcze, 15 g węglowodany, 9 g białko

jedzenie fot. B. and E. Dudzinscy 2015/shutterstock.com

Lunch

Sałatka grillowany kurczak Premium – McDonald

Ma niedużo kalorii i sporo protein, które nie tylko budują mięśnie, ale też pozwalają szybciej gubić balast. Trzeba jednak uważać na sosy – dodając winegret, wrzucisz 185 kcal, więc chyba nie warto. Lepiej użyć jogurtowo-koperkowego (30 kcal w saszetce) lub czosnkowego (65 kcal w saszetce).

  • 210 kcal, 8 g tłuszcze, 6 g węglowodany, 27 g białko

Sandwicz z pieczoną wołowiną – Subway (porcja 220 g)

Restauracje reklamują go obniżoną zawartością tłuszczu i tak faktycznie jest. Co więcej, nawet w tych obniżonych ilościach więcej jest dobrych kwasów nienasyconych niż złych. A świetnie przyswajalne żelazo w wołowinie też jest nie do pogardzenia.

  • 330 kcal, 6 g tłuszcze, 45 g węglowodany, 23 g białko

Cheeseburger – McDonald (porcja 300 g)

Jeden z okrętów flagowych sieci wcale nie jest taki strasznie kaloryczny i od czasu do czasu można poszaleć.

  • 300 kcal , 19 g tłuszcze, 30 g węglowodany, 16 g białko

Sprawdź przy okazji, czy w fast foodach będzie zdrowiej? I co to w  ogóle znaczy.

jedzenie fot. woyzzeck 2015/shutterstock.com

Kolacja

Prosciutto e Rucola – Pizza Hut (porcja 1/4 pizzy)

Nie istnieje w przyrodzie wynalazek, zwany dietetyczną pizzą, ale udało się znaleźć coś z niższych rejestrów. Pod warunkiem że zadowolisz się dwoma trójkątami, a nie całą za 920 kcal.

  • 228 kcal, 10 g tłuszcze, 19 g węglowodany, 14 g białko

Filet z łososia – IKEA (porcja 250 g)

To jedna z najbardziej tłustych ryb, ale za to aż 25 g w 28 g tej porcji to zdrowe tłuszcze nienasycone. Jest także jednym z 13 produktów pełnych antyoksydantów. Warto. 

  • 350 kcal, 28 g tłuszcze, 14 g węglowodany, 18 g protein

WH 04/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij