[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Efekt jo-jo: jak go uniknąć

Nie dawaj za wygraną, nawet jeśli widzisz już na wadze efekty odchudzania. Uczeni z uniwersytetu w Kopenhadze uważają, że hormony potrzebują około roku, żeby wrócić do równowagi zapobiegającej efektowi jo-jo. Oto plan, który pomoże Ci przetrwać ten czas. 

odchudzanie fot. shutterstock.com

Dzień 1

Wyznaczenie sobie realistycznego celu pomaga osiągnąć trwały rezultat. „Najbezpieczniejsza jest utrata do 15% masy ciała. Są też największe szanse, że uda się ją później utrzymać” – przekonuje Donna Ryan, badaczka otyłości z Pennington Biomedical Research Center w USA.

REKLAMA

5 tygodni

Kiedy obcinasz kalorie, żeby schudnąć, organizm – przyzwyczajony do dawnych ilości jedzenia – wytwarza spore ilości greliny, hormonu głodu. Poradzisz sobie z nią, trzymając pod ręką niskokaloryczne przekąski (warzywa), które napełnią żołądek bez dostarczania dużej ilości energii.

6 miesięcy

Masz już dość jedzenia wciąż tych samych potraw i odmawiania sobie ulubionych dań? Długo tak nie wytrzymasz, więc zacznij urozmaicać menu. Oczywiście nie znaczy to, że masz całkiem wolną rękę, ale np. jeśli jadłaś mniej węglowodanów, możesz już z powrotem zjeść je na lunch (choćby w formie brązowego ryżu).

9 miesięcy

W tym momencie jesteś już pewnie blisko zakładanej wagi. Zmień nastawienie i zamiast koncentrować się na ucinaniu kalorii (nie da się tak długo żyć), skup się na aktywności, żeby je spalać. Ruszaj się jak najwięcej, codziennie! Niemożliwe? To nie musi być wyczerpujący trening: dobry jest każdy ruch, np. jazda rowerem do pracy. 

Zobacz także, jak przyspieszyć metabolizm i poznaj 8 błędów, które spowalniają chudnięcie.

WH

% mhinsertbox c="C_BOX_REKLAMA_PD_336_280" %}

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij