1. Dieta pudełkowa bez glutenu (eatzone.pl)
Menu bez zbóż
Coraz częściej mówi się o szkodliwości glutenu. Nie ma jeszcze przesądzających dowodów naukowych, że nie służy każdemu, ale miesiąc abstynencji wystarczy, żeby sprawdzić, czy jego wykreślenie z menu przyniesie Ci poprawę stanu zdrowia i samopoczucia.
Taką zmianę trudno przeprowadzić samodzielnie, skoro od dzieciństwa jesteśmy przyzwyczajeni do potraw zawierających gluten, dlatego w tym przypadku dobrym pomysłem będzie zamówienie cateringu. Eatzone proponuje zestawy o zawartości 1000, 1200, 1500 i 2000 kcal.
Przykładowe menu:
- Śniadanie: pieczona owsianka z kokosem
- II śniadanie: sałatka z serem camembert, gruszką i orzechami włoskimi
- Obiad: rolada z soli i łososia z miksem warzyw, kasza quinoa
- Podwieczorek: jogurt z nasionami chia z aloesem
- Kolacja: zupa jarzynowa z grzanką, z serem mozzarella i suszonym pomidorem
2. Dieta pudełkowa dla wegetarian (lightbox.pl)
Niezbędne aminokwasy
Catering to dobry pomysł, gdy chcesz spróbować diety bez mięsa. Dostarcza ona kompletnego zestawu aminokwasów, które trudno zapewnić sobie ze źródeł roślinnych. Można to zrobić, ale potrzebna jest spora wiedza, w jakich ilościach i proporcjach zestawiać nabiał, jaja, rośliny strączkowe, orzechy czy produkty zbożowe.
W lightbox.pl znajdziesz zestawy ułożone przez dietetyków, które dostarczą Ci wszelkich niezbędnych składników. Dostępne są w czterech opcjach dostarczających 1000, 1200, 1500 albo 2000 kcal. Zanim wybierzesz którąś z nich, oblicz swoje zapotrzebowanie energetyczne.
Przykładowe menu:
- Śniadanie: zawijaniec z warzywami i mozzarellą
- II śniadanie: gazpacho
- Obiad: spaghetti pełnoziarniste z seitanem i brokułami
- Podwieczorek: koktajl jogurtowo-ananasowy z kokosem
- Kolacja: nicejskie ratatouille, minityrolki
Pamiętaj, że diety pudełkowe nie są cudownym środkiem odchudzającym. Czytaj w naszym raporcie, czy catering dietetyczny się opłaca.