Diety, które nie działają

Chciałabyś zrzucić parę kilogramów i uniknąć efektu jo-jo? Oto diety, które według naszego dietetyka powinnaś omijać szerokim łukiem. Pozbawiają organizm ważnych składników odżywczych i mogą powodować kłopoty ze zdrowiem. 

Shutterstock
fot. shutterstock.com

Dietetyk Aneta Łańcuchowska radzi, których diet naprawdę nie warto stosować.

Dieta zgodna z grupą krwi

Jej autorzy twierdzą, że składniki pożywienia wchodzą w reakcje z antygenami, determinowanymi przez grupę krwi, wywołując reakcję obronną układu odpornościowego, a w konsekwencji alergie i nietolerancje pokarmowe. Szkopuł w tym, że teoria nie ma potwierdzenia w badaniach naukowych, a eliminacja produktów na podstawie grupy krwi może sprawić, że dieta nie dostarczy ważnych składników odżywczych. 

ZOBACZ TEŻ: 4 przepisy na szybki i zdrowy obiad

Dieta ośmiogodzinna

Jej głównym założeniem jest jedzenie tylko w ciągu wyznaczonych ośmiu godzin w trakcie dnia, bez konieczności trzymania się ograniczeń co do rodzaju i ilości posiłków. Autorzy powołują się na naturalny rytm aktywności człowieka, za który kiedyś odpowiedzialne były wschody i zachody słońca.

Do zdrowego i skutecznego odchudzania konieczna jest jednak zbilansowana dieta, dostarczająca niezbędnych składników odżywczych. Jedzenie tego, na co mamy ochotę, bez ograniczeń, to najgorsze z zaleceń. Nie rekompensuje go to, że na diecie 8-godzinnej nie podjadamy wieczorem, ani w nocy.

To działa

Dieta 1500 kcal. Nie zostawimy Cię z dietami, które nie działają. Wejdź w zakładkę dieta 1500 kcal – znajdziesz tam odpowiednio zbilansowany tygodniowy plan żywieniowy, który pozwoli Ci schudnąć.

Sprawdź także, czy dieta SIRT, o której zrobiło się ostatnio głośno, jest faktycznie skuteczna.

REKLAMA