Dieta kontra Hashimoto [słodki przepis z książki "S.O.S dla tarczycy - dieta w Hashimoto"]

Odpowiednia dieta pomaga regulować pracę gruczołu tarczycy u niedomagających, ale nasze dania spodobają się wszystkim- nawet tym najzdrowszym. W nowym numerze WH znajdziecie przepisy, które położą Hashimoto na łopatki i zapewnią nam hormonalną stabilizację. A oto jeden z nich na zachętę i cieknącą ślinkę.

dieta hashimoto fot. Tomasz Antoniszyn

Deser z nasionami chia i komosą ryżową

Proste, szybkie i bardzo zdrowe – tak można w skrócie opisać ten deser, który może też pełnić rolę drugiego śniadania czy podwieczorku.

Ilość porcji: 2

Czas przygotowania: 45 minut

Wartość odżywcza w 1 porcji: Energia: 413,3 kcal; Białko: 10,3 g; Węglowodany: 52 g; Tłuszcze: 15 g; Błonnik: 11,6 g

Składniki:

  • komosa ryżowa – 1 szklanki
  • nasiona chia - 4 łyżki
  • mleko kokosowe – 200 ml
  • miód gryczany - 2 łyżki
  • truskawki mrożone – 100 g
  • wiórki kokosowe - 1 łyżka

Sposób przygotowania:

KROK 1: Komosę ugotuj wg instrukcji na opakowaniu. Nasiona chia zagotuj w mleku kokosowym i miodzie i odstaw do stężenia w pucharku lub słoiczku, zostawiając miejsce na resztę warstw. Truskawki rozmroź i zblenduj na gładko.

KROK 2: Gdy pierwsza warstwa stężeje, wymieszaj komosę z musem truskawkowym i miodem. Wlej jako drugą warstwę. Całość posyp wiórkami kokosowymi i siemieniem lnianym. Odstaw do lodówki na min. 2 godziny.

dieta hashimotofot. Tomasz Antoniszyn
"S.O.S dla tarczycy - dieta w Hashimoto"

Ten przepis i dużo innych znajdziesz w książce Anny Kowalczyk i Tomasza Antoniszyna "S.O.S dla tarczycy - dieta w Hashimoto" wydanej przez Wydawnictwo M w tym roku w Krakowie. Polecamy!

REKLAMA