[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Dieta dla zmarzluchów: co jeść, gdy ciągle jest Ci zimno?

Jesteś zmarzluchem i najchętniej nie wypuszczałabyś kubka z gorącą herbatą z dłoni? Też tak mamy. Dlatego zapytałyśmy naszego eksperta, jaką dietę stosować zimą. Zobacz, co odpowiedział.

zupa Hu, hu, ha! Nasza zimowa dieta nie jest taka zła!

Ostatnio ciągle jest mi zimno. Czy powinnam ograniczyć w swojej diecie surowe warzywa i owoce, a jeść więcej rzeczy gotowanych?

Na pytanie odpowiada nasz ekspert doktor Marek Szołtysik z z Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Wrocławskiego.

REKLAMA

Trzeba zacząć od tego, że istnieją 4 główne czynniki, które regulują Twój apetyt:

1. stężenie glukozy we krwi,

2. stężenie kwasów tłuszczowych,

3. bodźce motoryczne związane z kurczeniem i rozkurczaniem żołądka

4. receptory termiczne

"Z powodu tych ostatnich latem mamy naturalną tendencję do jedzenia rzeczy lżejszych, a zimą do wybierania potraw gorących, bardziej kalorycznych” – mówi dr Marek Szołtysik z Uniwersytetu Wrocławskiego.

W końcu Twoje ciało musi się dodatkowo ogrzewać. W związku z tym, gdy na zewnątrz robi się chłodno, pozwól sobie na potrawy cięższe, bardziej zawiesiste.

„Nie dość, że są one dłużej trawione, to w krwiobiegu pojawia się więcej kwasów tłuszczowych, które są wykorzystywane jako materiał energetyczny przez komórki, co ułatwia utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała”  dodaje dr Szołtysik

Dlatego zimą jedz rzeczy bardziej kaloryczne, podgrzane, i nie zapominaj o mięsie. Świetnie sprawdzą się rozgrzewające zupy. A tak się składa, że przygotowaliśmy dla Ciebie 5 prostych przepisów na smaczne zupy.

A jeśli prowadzisz dietę wegetariańską, serwuj sobie więcej grochu, bobu, fasoli, awokado i oliwy z oliwek. Wypróbuj jeden z naszych przepisów na awokado i paprykę oraz 3 przepisów na dania z fasolą.

WH 03/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij