Czy woda kokosowa gasi pragnienie lepiej niż mineralna? [WH odpowiada]

Słyszałam, że woda kokosowa gasi pragnienie lepiej niż mineralna. To prawda?

woda kokosowa fot. shutterstock
woda kokosowa

Ten tropikalny napój ma wiele właściwości korzystnych dla zdrowia i – podobnie jak woda mineralna – świetnie orzeźwia, gasi pragnienie i nawadnia w gorące dni.

REKLAMA

„Trzeba jednak pamiętać, że woda kokosowa zawiera cukier. Dlatego zachowaj umiar i nie pij jej przez cały upalny dzień. Pragnienie lepiej gasić napojami, które nie zawierają cukru, np. kranówką, wodą mineralną, a nawet herbatą i kawą. Odwadniający efekt dwóch ostatnich jest mitem żywieniowym, który nie ma poparcia w danych naukowych” – podkreśla Diana Szumila, dietetyk kliniczny. Dodaje, że woda kokosowa zawiera sód, potas i elektrolity. Świetnie więc uzupełnia niedobory składników mineralnych po intensywnym i wyczerpującym treningu. Dlatego śmiało możesz zamienić typowe napoje izotoniczne na wodę kokosową.

Ten naturalny napój jest także „magicznym eliksirem piękności”. Przemywając nim twarz, dodasz blasku szarej, zmęczonej skórze, zapobiegając także zmianom trądzikowym. Możesz nią również płukać suche i zniszczone włosy: dobrze je nawilży i odżywi.

Nie lubisz wody? Sprawdź, czym możesz ją zastąpić.

ZOBACZ TAKŻE: Czy jeśli planuję ciążę, powinnam odstawić kawę? oraz Ile wody pić dziennie? Nawodnienie organizmu - porady dietetyka

Zobacz również:
I znowu grudzień nas zaskoczył – na horyzoncie imprezy świąteczne i sylwester, a my musimy spłaszczyć brzuch w tydzień. Kto nigdy nie zaspał z wypracowaniem sylwetki na czas, niech pierwszy rzuci kettlem! Większość z nas w cuda oczywiście nie wierzy, ale czasami próby na ostatniej prostej dają całkiem niezłe efekty. Od czego trzeba zacząć?
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA