[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Jakie są skutki przejedzenia?

Uwaga, uwaga – nadchodzi okres pokus. Święta to czas, gdy więcej jemy i mniej się ruszamy. A gdy już przesadzimy przy stole, pojawia się zgaga, senność i przejedzenie. Zobacz, jak sobie z nimi poradzić.

ziewanie fot. shutterstock.com

Zieeeeew

Robisz się senna i ogarnia Cię błogie lenistwo? Jak wynika z badań University of Manchester, po jedzeniu komórki w mózgu, odpowiedzialne za utrzymywanie nas w stanie gotowości, wyłączają się, więc nic dziwnego, że chce Ci się spać.

Sen po posiłku to jednak prosta droga do nadwagi, więc wybierz się lepiej na spacer. I napij się przed wyjściem. Jednym ze sposobów odgonienia senności jest odpowiednie nawodnienie, najlepiej izotonikiem.

Sprawdź także, co dietetyczka opowiedziała nam o nawadnianiu organizmu.

REKLAMA

REKLAMA

złamane serce, rozstanie fot. shutterstock.com

Serce

Serce nie lubi ucztować. Obfity posiłek powoduje wydzielanie norepinefryny, która sprawia, że ciśnienie gwałtownie rośnie. Jak wykazały badania, zawały serca zdarzają się czterokrotnie częściej po obżarstwie.

REKLAMA

zgaga fot. shutterstock.com

Zgaga

Tłuste posiłki mogą wywołać zgagę, czyli cofnięcie się kwaśnej treści żołądka do przełyku, gdzie piecze i pali. Jeśli zdarza Ci się to sporadycznie, sięgnij po leki zobojętniające, np. Rennie, Ranigast, Maalox czy Manti. Jeżeli jednak problem się powtarza, lepiej idź do lekarza, bo długotrwałe stosowanie tych leków może doprowadzić do biegunki lub zaparć.

REKLAMA

REKLAMA

ból brzucha, ból żołądka Ból brzucha może być wywołany przez stres.

Ciężkość

Przeładowanie jedzeniem, zwłaszcza ciężkostrawnym, obciąża też wątrobę i trzustkę. Gdy jest przeciążona, możesz odczuwać coś w rodzaju rozpychania, jakby wątroba nagle spuchła. Pojawiają się też nieprzyjemne bóle w prawym boku. Żeby do tego nie dopuścić, staraj się jeść mniejsze porcje, nie przesadzać z alkoholem i kawą. Sięgnij po Raphacholin albo Essentiale Forte – pomogą wątrobie i Tobie.

WH 12/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij