[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Jakie są skutki przejedzenia?

Uwaga, uwaga – nadchodzi okres pokus. Święta to czas, gdy więcej jemy i mniej się ruszamy. A gdy już przesadzimy przy stole, pojawia się zgaga, senność i przejedzenie. Zobacz, jak sobie z nimi poradzić.

ziewanie fot. shutterstock.com

Zieeeeew

Robisz się senna i ogarnia Cię błogie lenistwo? Jak wynika z badań University of Manchester, po jedzeniu komórki w mózgu, odpowiedzialne za utrzymywanie nas w stanie gotowości, wyłączają się, więc nic dziwnego, że chce Ci się spać.

Sen po posiłku to jednak prosta droga do nadwagi, więc wybierz się lepiej na spacer. I napij się przed wyjściem. Jednym ze sposobów odgonienia senności jest odpowiednie nawodnienie, najlepiej izotonikiem.

Sprawdź także, co dietetyczka opowiedziała nam o nawadnianiu organizmu.

REKLAMA

złamane serce, rozstanie fot. shutterstock.com

Serce

Serce nie lubi ucztować. Obfity posiłek powoduje wydzielanie norepinefryny, która sprawia, że ciśnienie gwałtownie rośnie. Jak wykazały badania, zawały serca zdarzają się czterokrotnie częściej po obżarstwie.

zgaga fot. shutterstock.com

Zgaga

Tłuste posiłki mogą wywołać zgagę, czyli cofnięcie się kwaśnej treści żołądka do przełyku, gdzie piecze i pali. Jeśli zdarza Ci się to sporadycznie, sięgnij po leki zobojętniające, np. Rennie, Ranigast, Maalox czy Manti. Jeżeli jednak problem się powtarza, lepiej idź do lekarza, bo długotrwałe stosowanie tych leków może doprowadzić do biegunki lub zaparć.

ból brzucha, ból żołądka Ból brzucha może być wywołany przez stres.

Ciężkość

Przeładowanie jedzeniem, zwłaszcza ciężkostrawnym, obciąża też wątrobę i trzustkę. Gdy jest przeciążona, możesz odczuwać coś w rodzaju rozpychania, jakby wątroba nagle spuchła. Pojawiają się też nieprzyjemne bóle w prawym boku. Żeby do tego nie dopuścić, staraj się jeść mniejsze porcje, nie przesadzać z alkoholem i kawą. Sięgnij po Raphacholin albo Essentiale Forte – pomogą wątrobie i Tobie.

WH 12/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij