[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Co się dzieje gdy... jesz antyoksydanty

Solidna dawka antyoksydantów obecnych w owocach, warzywach liściastych, zielonej herbacie i czerwonym winie, działa na wolne rodniki jak miotła. Sprawdź, w jaki sposób możesz poprawić swój wygląd i zdrowie, jedząc je regularnie.

kobieta, książka, studia, nauka, czytanie fot. shutterstock.com

Mózg

Badania opublikowane w magazynie „Neurology” wykazały, że osoby, które dwukrotnie zwiększyły ilość przeciwutleniaczy w diecie, poprawiły zdolność koncentracji i pamięć krótkotrwałą. W tej grupie obniżyło się również ryzyko wczesnej demencji. Szczególnie pozytywne skutki ma picie zielonej herbaty.

Sprawdź także, czego unikać w kuchni, aby nie zaszkodzić kondycji swojego mózgu.

Wzrok

Silny przeciwutleniacz, luteina (znajdziesz ją np. w jagodach czy jarmużu), chroni oczy przed skutkami promieniowania UV (zobacz również, jak zabezpieczyć skórę przez słońcem). Warto pamiętać, że słońce szkodzi oczom, a rezultatem może być zaćma, degeneracja plamki żółtej, a niekiedy nawet czerniak oka.

REKLAMA

uroda, włosy, kobieta, twarz, lustro fot. Pressmaster 2015/shutterstock.com

Skóra

Antyoksydanty odmładzają. Uczeni z uniwersytetu w Hongkongu tłumaczą, że przeciwdziałają one skracaniu telomerów – fragmentów DNA znajdujących się na końcach chromosomów. Im dłuższe telomery, tym biologicznie młodsza komórka. To się oczywiście przekłada na stan naszej skóry.

Serce

Badania wykazują, że produkty bogate w antyoksydanty mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi, jak i ilość złego cholesterolu. A – co ważne dla diabetyków – poprawiają wrażliwość na insulinę.

trening siłowy, kobieta, fitness, trening, hantle fot. shutterstock.com

Mięśnie

I tu niespodzianka: nie wszystkie wolne rodniki to szkodniki. Te, które powstają podczas wysiłku fizycznego, stymulują mięśnie do wzrostu. Unikaj antyutleniaczy przez cztery godziny po siłowni.

Płodność

Niestety, najnowsze badania nie potwierdzają wcześniejszych doniesień, jakoby antyoksydanty miały jakikolwiek wpływ na płodność (sprawdź też 8 prostych kroków do zwiększenia płodności).

WH 10/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij