[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Co jedzą dietetyczki? Zobacz przepisy z ich kuchni

Mówi się, że gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania. Podobnie bywa ze specjalistami, którzy mogą różnić się w tym, co uważają za zdrową dietę. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak dietetyczki żywią się na co dzień. Mamy dla Ciebie przepisy. 

co jedzą dietetyczki fot. Piotr Gregorczyk

W najnowszym numerze Women`s Health zapytaliśmy o to, co jedzą, cztery różne ekspertki - Urszulę Somow, Magdalenę Hajkiewicz, Małgorzatę Ostrowską oraz Katarzynę Biłous. Opisały nam one dokładnie swoje menu i wytłumaczyły, dlaczego wygląda tak, a nie inaczej.

Pierwsza uważa, że podstawą diety powinny być nieprzetworzone produkty roślinne, druga skupia się na tym, by wyeliminować z jadłospisu składniki antyodżywcze, trzecia ćwiczy na siłowni, więc musi odpowiednio dostosować do tego menu, a głównym celem czwartej jest zapewnienie sobie energii do treningów biegowych. Wszystkie są dyplomowanymi dietetyczkami. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że mimo pewnych różnic, ich jadłospisy zawierają wiele punktów wspólnych.

Aby przeczytać jak wygląda ich menu dzień po dniu zajrzyj do listopadowego Women's Health. Najnowszy numer dostępny już od 20 października. 

Tutaj mamy dla Ciebie dwa przepisy od dietetyczek. Jeden jest doskonały by poprawić odporność, drugi skutecznie poprawi Ci humor, po stresującym i pełnym wysiłku dniu. 

REKLAMA

REKLAMA

co jedzą dietetyczki fot. Piotr Gregorczyk

W odparciu chorób pomoże Ci koktajl Małgorzaty Ostrowskiej, kierującej poradnią dietetyczną w Mauricz Training Center.

Przygotowanie:

Wrzuć do blendera poniższe składniki i zmiksuj je na gładką masę: 
1. mleko roślinne (kokosowe/ryżowe/owsiane) 150g,
2. cytryna 40g,
3. ogórek gruntowy 50g,
4. pietruszka 30g,
5. szpinak 70g, 
6. świeży imbir 5g,
7. cynamon oraz kurkuma do smaku.

Na ponure jesienne wieczory przyda się też deser polecany przez dietetyczkę Urszulę Somow - lody bez śmietany.

Przygotowanie:

Wystarczy zmiksować poniższe składniki i gotowe:
1. mrożony bez skóry banan (możesz pokroić na kawałki przed zamrożeniem),
2. dowolne mrożone owoce (np. mieszanka owoców leśnych lub wiśnie),
3. kilka daktyli (świeżych lub suszonych – te drugie można wcześniej namoczyć, aby łatwiej się miksowały),
4. mleko roślinne,
5. dowolne dodatki, np. masło orzechowe, pistacje lub inne orzechy, odżywka białkowa, kakao naturalne, cynamon, laska wanilii.

Zdjęcia wykonane przez Piotra Gregorczyka www.gregorczyk.co.uk 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij