[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

Napoje izotoniczne - jak wybrać najlepszy + przepis na domowy izotonik

Kiedy Ty kończysz trening, on zaczyna działać. Izotonik to najlepszy sposób uzupełnienia wody, elektrolitów i energii po treningu. Sięgając po niego, upewnij się, że spełni swoją rolę. Sprawdź, jak wybrać najlepszy.

fot. Wiesław Jurewicz fot. Wiesław Jurewicz

Napoje dla sportowców?

W skład izotoników zawsze wchodzi 6-8 g węglowodanów na 100 ml płynu. Do tego dodatek potasu i sodu. Taki skład zaspokaja pragnienie i wypełnia zapotrzebowanie przeciętnego sportowca, a przede wszystkim odróżnia izotoniki od podszywających się pod nie „napojów dla sportowców 0%” czy „sports drink light”.

REKLAMA

 

Hipo czy hiper?

Fachowo napoje dzieli się wg liczby cząsteczek w 100 ml. Hipotoniki to głównie różnego rodzaju wody – szybko nawadniają organizm, ale nie dostarczają wielu elektrolitów i energii. Hipertoniki działają odwrotnie. Z kolei izotoniki mają podobną koncentrację cząsteczek jak płyny ludzkiego ciała, więc działają najefektywniej.

Napoje izotoniczne – składŻywe kolory często nie mają nic wspólnego z owocem w nazwie. Czerwona lampka powinna Ci się zapalić, gdy przy barwniku oznaczonym E jest napisane, że może działać szkodliwie na aktywność i skupienie dzieci. Uważaj też na groźne dla zdrowia: błękit brylantowy, czerwień koszenilową i żółcień chinolinową.

Shaker w dłoń – jak zrobić napój izotoniczny

Jeżeli jesteś alergikiem, szczególnie uważnie czytaj etykiety i wybieraj napoje z naturalnymi składnikami. Niektóre sztuczne barwniki stosowane w kolorowych izotonikach zostały już w niektórych krajach zupełnie zakazane. Najlepiej napełnij swój bidon izotonikiem w domu: do litra wody dodaj 9 g soli, sok z ulubionego cytrusa i liście mięty.

Wypróbuj też inne sposoby na poprawę smaku wody mineralnej.

WH 03/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij