[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Buraki - właściwości odżywcze i zdrowotne

W życiu niekoniecznie, ale w diecie to burak jest najlepszym przyjacielem kobiety. Zawiera całą masę prozdrowotnych składników odżywczych (jest m.in. prawdziwa kopalnią żelaza i cynku). Poznaj właściwości zdrowotne i urodowe buraków.

buraki właściwości zdrowotne i urodowe fot. shutterstock.com

Przeciwutleniaczowy kolos

Niespotykane bogactwo buraczanych przeciwutleniaczy (przede wszystkim za sprawą odpowiedzialnej za piękny kolor betaniny) spowalnia starzenie się skóry i pobudza produkcję nowych komórek, a potas optymalnie je nawilża. Buraki ponadto zapewniają całe pokłady cynku, dbającego o nasze włosy i paznokcie.

To świetne źródło żelaza, którego często nam brakuje, i kwasu foliowego, kluczowego podczas ciąży. Już 2 małe buraki pokrywają 37% dziennego zapotrzebowania. Dodatkowo i żelazo, i kwas foliowy biorą udział w tworzeniu czerwonych krwinek, więc nasz układ krwionośny się cieszy. Są bogate w azotany, które rozszerzają naczynia krwionośne, wspomagając przepływ krwi i obniżając ciśnienie. Pomagają także transportować tlen do mięśni, zwiększając wydolność.

REKLAMA

Jeśli Ty lub Twoja mama przechodzicie menopauzę, warto też pamiętać, że buraki łagodzą dolegliwości związane z procesem przekwitania: wyrównują pracę serca i dotleniają je, zmniejszają ciśnienie krwi, łagodzą dokuczliwe uderzenia gorąca i migreny.

PATENT WH: 30 do 60 minut treningiem porcja buraków lub sok z nich będzie jak znalazł.

Potrawy z buraka można jeść na okrągło. Trzeba tylko wiedzieć, jak go przyrządzać i z czym komponować. Przygotowaliśmy dla Was kilka przepisów:

WH 12/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij