Body Chief wprowadza na rynek ekologiczne pudełka

Body Chief, jako lider cateringu dietetycznego w Polsce, mając świadomość wpływu prowadzonego biznesu na środowisko naturalne, podejmuje wyzwanie walki o ograniczenie negatywnych skutków działalności branży cateringu dietetycznego.

body chief

8 października do wszystkich Klientów Body Chief trafiły pierwsze ekologiczne, certyfikowane pudełka. Plastikowy pojemnik najczęściej wykorzystywany do zabezpieczenia dostarczanych posiłków został zastąpiony pudełkiem wykonanym z naturalnego, biodegradowalnego materiału - celulozy. Użycie tego pudełka oznacza ograniczenie jednostkowe zużycia plastiku aż o 90%. Jedyny element wykonany z tworzywa sztucznego to wewnętrzna folia zabezpieczająca pudełko, gwarantująca jakość i bezpieczeństwo zapakowanego produktu.

Zmiana opakowań jest jednym z etapów realizowanej strategii ograniczenia wykorzystywania plastiku przez Body Chief, której celem jest maksymalnie ograniczenie wprowadzania do obrotu tworzyw sztucznych.

Początki Body Chief  w nurcie low waste:

  • Rezygnacja ze słomek plastikowych na rzecz papierowych,
  • Zamiana plastikowych sztućców na ekologiczne, wykonanych ze skrobi kukurydzianej, które są w 100% biodegradowalne i kompostowalne,
  • Wymiana torby, której proces produkcji jest bardziej przyjazny środowisku.

Body Chief jest świadomy, jak wielki i pozytywny wpływ na  środowisko wywrze ta zmiana przy obecnej skali działalności (ok. 1 mln rocznie sprzedanych zestawów cateringowych).

Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Body Chief tłumaczy, dlaczego pudełka wymieniane są stopniowo. „Aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie przyjazne środowisku, spotkaliśmy się z liderami zmian w branży opakowań i wspólnie opracowaliśmy modele dostosowane do potrzeb cateringu dietetycznego. Po wyborze optymalnego rozwiązania, przystąpiliśmy do etapu szkoleń naszego zespołu, opracowania i wdrażania standardów produkcyjnych, aby zagwarantować  jak najwyższą jakość naszych produktów.”

Zobacz również:
REKLAMA