[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

3 sygnały, że musisz jeść więcej węglowodanów

Tak, tak. Nie przesłyszałaś się. Czasami trzeba jeść ich więcej.

Czasami trzeba jeść więcej węglowodanów 3 sygnały, że musisz jeść więcej węglowodanów

Profesjonalni trenerzy od dawna stawiają tezę, że trening siłowy + dieta o niskiej zawartości węglowodanów jest drogą do fitnessowego nieba. Twierdzą oni, że jedzenie produktów o wysokiej zawartości tłuszczu i nie więcej niż 50 g węglowodanów dziennie, a także umiarkowanie porcjowane białko (witajcie w królestwie diety ketogenicznej) może ułatwiać organizmowi przekształcanie tłuszczu w energię i co za tym idzie, pozwalać spalać go więcej.

Jednak niektórym nisko węglowodanowa dieta może nie służyć. Jeżeli zauważysz u siebie choć jeden z tych objawów, utrzymujący się przez dłuższy czas - powiedzmy, dwa tygodnie - wprowadź węgle z powrotem do menu ( 150 g dziennie w zupełności wystarczy, by wrócić do formy). A teraz 3 szybkie sposoby na codzienne kłopoty.

REKLAMA

1. Zmęczenie

Jeśli czujesz się padnięta po wyjściu z siłowni (nawet po lekkiej sesji) to znak, że jedziesz na oparach paliwa. Na godzinę przed treningiem zjedz banana lub jabłko - 25 g węglowodanów w każdym uzupełnią kanister.

2. Bóle głowy

Kiedy się pojawiają - nie mówimy tu o migrenach i stanach chorobowych - to zazwyczaj u osób trenujących da się je powiązać z niewystarczającym nawodnieniem i niedoborami sodu. Podczas treningu tracimy go z potem, więc konieczne jest stałe uzupełnianie zapasów. Przed wysiłkiem fizycznym i podczas niego pij napoje izotoniczne zawierające ok. 1,7- 2,9 g soli na litr. Większa ilość może być przeciwskuteczna - zbyt dużo sodu odwadnia organizm i wygania z niego potas.

3. Przeziębienia

Węglowodany pomagają w produkcji przeciwciał chroniących nas przed chorobami. Jeżeli więc radykalnie je ograniczysz, czyli poniżej 100 g dziennie, to Twój układ odpornościowy będzie słabszy, a Ty częściej kichająca. Wilk będzie syty, a owca cała, gdy postawisz na nierafinowane węglowodany np. w batatach.

Chcesz uzupełnić węglowodany? Wypróbuj przepis na pysznego wegetariańskiego burgera.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij