3 aplikacje, które przydadzą Ci się w kuchni

Gotowanie może być jeszcze prostsze, gdy korzysta się z dobrze dobranych narzędzi. Garnki, nóż i patelnia to podstawa, ale kilka podstawowych apek w telefonie też nie zawadzi.

Aplikacje w kuchni fot. shutterstock.com

1. Głosowa lista zakupów

Tym, co wyróżnia tę apkę spośród wielu list zakupowych, jest fakt, że jest bardzo prosta i że można jej dyktować produkty głosem.

Jak działa?

Przede wszystkim jest bardzo prosta i intuicyjna. Można zrobić kilka list, np. osobną listę dla każdego sklepu, albo listę spożywczą i listę chemii gospodarczej, albo co tylko zapragniesz. Dodawać artykuły można na trzy sposoby: stworzyć bazę produktów i później wciągać z niej komplet lub wybrane, możesz wpisywać je ręcznie, możesz też – gdy masz zajęte ręce – po prostu podyktować je głosowo. Później na zakupach wystarczy zaznaczać, co już kupiłaś, a co zostało. Listę można też wysłać np. na Messengera albo SMS-em. Bardzo wygodne.

Dla kogo?

Po prostu dla każdego. Już nie będziesz musiała szukać karteczek po kieszeniach.

Ile kosztuje?

Darmowa wersja jest w pełni funkcjonalna, tylko wyświetla reklamy, jednak na szczęście nienachalnie. Wersja PRO, czyli bez reklam, kosztuje 3,99 zł. Niedrogo.

ZOBACZ TEŻ: 3 aplikacje, które pomogą Ci wrócić do formy

2. Kitchen Konv

Praktyczny konwerter jednostek kuchennych, ułatwiający odmierzanie właściwych ilości składników.

Jak działa?

Czasami wpadnie Ci w oko jakiś przepis w internecie, ale część składników podanych jest w jednostkach niewiele Ci mówiących, np. oz czy tbs. Możesz też zastanawiać się, czy „cup of sugar” to bardziej 100, czy 200 gramów. I tu przydaje się ta apka – wybierasz produkt, wybierasz po lewej stronie jednostki, w których masz podany przepis, po prawej stronie ustawiasz na jednostki Ci znane, wpisujesz liczbę wyjściową i cyk – już wiesz, ile tego sproszkowanego korzenia masz wsypać. Najczęściej używane porcje możesz sobie zapisać, by za każdym razem nie wpisywać danych.

Dla kogo?

Dla tych, którzy lubią buszować po internecie w poszukiwaniu nowych pomysłów na smaki i w tym buszowaniu nie ograniczają się do Polski.

Ile kosztuje?

Wersja z reklamami jest za darmo, bez reklam kosztuje 4,44. W złotówkach. Niestety, przelicznika walut apka nie oferuje.

3. Smaker

Gigantyczna baza przepisów z czytelnymi instrukcjami i bardzo sensownym podziałem na kategorie.

Jak działa?

Aplikacja jest mobilną odsłoną serwisu smaker.pl, który gromadzi entuzjastów gotowania. Przepisy w aplikacji (i na stronie) pochodzą od użytkowników. Jest ich tak dużo (prawie 100 tysięcy), że naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Interfejs jest łatwy w obsłudze, wyszukiwarka działa sprawnie, szybko i – co jest wielką zaletą – przepisy są zazwyczaj zilustrowane zdjęciami rzeczywistych dań, więc od razu możesz ocenić, czy to jest właśnie to, na co masz ochotę. W końcu je się też trochę oczami. Oprócz śniadań, zup, dań głównych, napojów i deserów są także przepisy na przetwory – czasami wyjątkowo oryginalne.

Dla kogo?

Dla tych, którzy lubią szukać inspiracji – i tych doświadczonych, i nowicjuszy.

Ile kosztuje?

Darmowa. Wyświetla reklamy i promocje.

ZOBACZ TEŻ: 4 proste i szybkie przepisy na wrapy

REKLAMA