Women’s Health z 20 edycjami ukazującymi się w 30 krajach i ponad 15 milionami Czytelników jest jedynym na świecie lifestylowym poradnikiem dla kobiet.

„Women’s Health” to najbardziej inspirujący i motywujący lifestylowy magazyn dla nowoczesnych, aktywnych i ambitnych kobiet. Od stylu, urody i trendów przez zdrowe odżywianie i fitness, seks i partnerstwo po rozwój kariery zawodowej – „WH” dostarcza młodym, ambitnym kobietom komplet narzędzi, dzięki którym mogą niemal natychmiast dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu. „Women’s Health” adresowany jest do kobiet, które nie czekają na to, co przyniesie im los, tylko chcą same decydować, jak będzie wyglądać ich życie.

Magazyn został stworzony w 2005 roku przez amerykański koncern medialny Rodale Inc. Spektakularny sukces na najbardziej konkurencyjnym rynku prasowym świata sprawił, że „WH” doczekał się kolejnych 19 edycji ukazujących się w 30 krajach na 5 kontynentach, co czyni go obecnie najszybciej rozwijającym się kobiecym magazynem lifestylowym. Obecnie „WH” ma już ponad 15 milionów Czytelniczek, którym każdego dnia pomaga wyglądać i czuć się „the best”.

Pierwszy numer polskiego wydania WH ukazał się 26 kwietnia 2013 roku w nakładzie ponad 100 tys. egzemplarzy  i sprzedał w liczbie blisko 81 tys. egzemplarzy. W ciągu półtora roku od premiery magazynu w Polsce jego sprzedaż egezemplarzowa wzrosła o ponad 4o%, do blisko 115 tys. egzemplarzy (patrz: grafika poniżej). Tak znakomite przyjęcie pisma przez polskie Czytelniczki sprawiło, że już od drugiego numeru WH jest dwumiesięcznikiem, a w 2015 roku będzie  ukazywał się co miesiąc. Uruchomione zostało również elektroniczne wydanie WH w wersji na iPada i iPhone’a, a jeszcze przed ukazaniem się premierowego numeru stworzone zostały społecznościowe profile WH na Facebooku (facebook.com/WomensHealthPolska – drugi pod względem liczby fanów fanpage lifestylowego magazynu dla kobiet w Polsce).

Misją polskiego wydania Women’s Health, podobnie jak innych edycji WH na całym świecie,  jest dostarczanie Czytelniczkom najnowszych informacji i porad na temat stylu i urody, zdrowego odżywiania, dbania o formę i zdrowie, seksu i partnerstwa, rozwoju kariery zawodowej itp.