Setki zgłoszeń, godziny obrad jury i wreszcie dziesiątki tysięcy oddanych przez Was głosów pozwoliły wyłonić laureatki konkursu Next Fitness Star. Poznajcie zwyciężczynię, która zagości w stałej rubryce na łamach Women’s Health, nagra DVD ze swoim programem, podpisze kontrakt z naszym partnerem – marką Puma, oraz dwie laureatki – nowe ambasadorki marki Puma, które też zaczną z nami swoją treningową przygodę. W majowym numerze Women's Health znajdziecie ich ulubione zestawy ćwiczeń. Najwyższy czas, by razem potrenować.

1 miejsce

MARTA HENNIG

Autorka jednego z największych blogów fitness (codzienniefit.pl) na co dzień udowadnia, że każda z nas może być fit.

Założyła bloga, bo nie mogła już czytać mitów z internetu – irytowało ją przekonanie, że zdrowie i dbanie o sylwetkę jest drogą przez mękę. Pokazuje, że bycie fit nie musi być ani drogie, ani trudne. Chociaż jest młoda, to już bardzo doświadczona. Sport uprawia od podstawówki. Po zakończeniu kariery w sporcie wyczynowym od razu zabrała się za fitness i potraktowała to poważnie. Cały czas się rozwija, uczy i dokształca. Jej ulubiony sprzęt treningowy to własne ciało. „To niesamowite, ile jesteś w stanie zrobić, mając do dyspozycji tylko siebie. Możesz zrobić trening wszędzie. Na siłowni. W domu. Na dworze. W hotelu. W parku. Jedynym narzędziem, jakiego potrzebujesz, jest masa Twojego ciała. To wspaniałe” – mówi WH Marta.

2 miejsce

OLIWIA MOJSIEJ

Najpierw sama przeszła metamorfozę, teraz pomaga w tym innym dziewczynom. „Walcz ze swoimi słabościami, a efekty przyjdą szybciej, niż byś się tego spodziewała” – mówi.

Po tygodniu od uzyskania certyfikatu trenera zaczęła współpracę z klubem fitness, która uświadomiła jej, że praca z ludźmi, którzy potrzebują pomocy w kształtowaniu sylwetki, jest właśnie tym, co chce w życiu robić. Specjalizuje się w treningu siłowym i właśnie taki ulubiony zestaw ćwiczeń przygotowała dla Czytelniczek WH. „Najbardziej zachwyca mnie fakt, jak można wymodelować sylwetkę przez trening z dodatkowym obciążeniem. W połączeniu z odpowiednią dietą już po pierwszym miesiącu zaczęłam dostrzegać zmiany w sylwetce. Można pracować nad proporcjami: poprawić to, co »odstaje« od reszty, wysmuklić, wyrzeźbić, nadać pięknych kształtów” – mówi Oliwia. Z jej programem jeszcze zdążysz poprawić to i owo do lata.

3 miejsce

ANNA KASZUBA

Nie potrafi stać w miejscu. Podium w konkursie Next Fitness Star to kolejny etap w jej rozwoju. „Codziennie budzę się ze świadomością, że ludzie fitnessu wstają rano z nastawieniem łamania nowych barier. Świat cały czas idzie do przodu, a ja chcę dotrzymać mu kroku”.

Jest trenerem personalnym i instruktorem fitness, ale trenuje też crossfit i z powodzeniem startuje w zawodach. „To połączenie siły, wytrzymałości i gimnastyki. W crossficie ujęła mnie przede wszystkim jego wszechstronność: to nigdy się nie nudzi” – mówi. Uwielbia rywalizację, więc nic dziwnego, że zgłosiła się do konkursu. „Od najmłodszych lat chciałam biegać najszybciej, skakać najwyżej, śmiać się najgłośniej” – tłumaczy. Jej ulubiony sprzęt treningowy to sztanga, kettlebell i drążek. „Jak tylko wzięłam sztangę do ręki, poczułam energię i wiedziałam, że moja przyszłość jest gdzieś w tym środowisku” – dodaje. Ty też pokochasz ciężki sprzęt, kiedy zobaczysz efekty treningu z kettlem, który przygotowała dla Ciebie Ania. „Wierzę w siebie tak samo, jak wierzę w swoich podopiecznych. Codziennie uczę ich, jak bezpiecznie trenować, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Tłumaczę im, że nie ma rzeczy niemożliwych – te wymagają jedynie troszeczkę więcej czasu” – kończy Ania.