Startuje Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu i wingfoilu 2021

Kitesurfing w Polsce z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Jeszcze 16 lat temu uprawiała go garstka zapaleńców, dziś widok kite'a nad falami Bałtyku nie budzi już zdziwienia. Przez ten czas ewaluował nie tylko sprzęt, ale i technika pływania, rozgrywane podczas zawodów konkurencje i ilość zapaleńców na wodzie. Kitesurfing ma już tak wielu fanów na świecie, że znalazł się w programie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover

Dziś mamy nad Bałtykiem wiele młodych talentów i nadziei na najwyższe laury. Na zawodach Kite Cup w zeszłym roku, Polki odniosły ogromny sukces. 16-letnia Magda Woyciechowska zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Europy oraz srebro w Mistrzostwach Polski. Jej rok młodsza koleżanka - Julia Damasiewicz –została Mistrzynią Europy i Mistrzynią Polski w Formule Kite.

Już na początku lipca polscy zawodnicy i zawodniczki będą mogli sprawdzić swoją formę podczas Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w kitesurfingu i wingfoilu. W tym roku pod nową banderą – Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover. Najbliższa rywalizacja rozpoczyna się w pierwszy weekend lipca w mekce kiteboardingu – Rewie. To pierwsza odsłona z całego cyklu wakacyjnych zawodów, które odbywają się w Polsce od 16 lat.

Xiaomi Kite Cup driven by Land RoverXiaomi Kite Cup driven by Land Rover

Wyjątkowo w tym roku liczyć się będzie nie tylko bój o tytuł mistrzowski i punkty w rankingu. Zawodnicy będą także walczyć o każdy przepłynięty kilometr, bo jest on wart 3 złote – tyle zostanie przekazane na rzecz ochrony Bałtyku i działania Fundacji MARE przez sponsorów. Dodatkowo codziennie zawodnicy, widzowie oraz turyści będą zachęcani przez organizatorów do wspólnego sprzątania plaży oraz brania udziału w lekcjach edukacyjnych na temat ochrony Bałtyku. Sport, pasja i adrenalina zostaną więc połączone z edukacją i odpowiedzialnością za nasze morze.

Xiaomi Kite Cup driven by Land RoverXiaomi Kite Cup driven by Land Rover

Kolejne zawody z cyklu Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover odbędą się:

  • 30 lipca – 1 sierpnia, KRYNICA MORSKA
  • 13 – 15 sierpnia, PUCK
REKLAMA