REKLAMA

Withings BPM Core - sprawdź sobie ciśnienie

Według różnych szacunków, od 8 do nawet 17 milionów Polaków ma za wysokie ciśnienie krwi. Z czego – jak oceniają eksperci Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego – nawet jedna trzecia nie ma pojęcia, że coś jest nie tak z ich układem krwionośnym. A przecież, żeby się dowiedzieć i zacząć przeciwdziałać, wystarczy sobie zmierzyć ciśnienie.

Withings BPM Core

Problem polega na tym, że nadciśnienie nie boli i długo nie daje żadnych zauważalnych objawów. Na dodatek jest lekceważone. Kolejne dane – niemal połowa z tych, którzy wiedzą, że mają za wysokie ciśnienie, nic z tym nie robi, nie podejmuje żadnych kroków, żeby to ciśnienie obniżyć. A to poważny błąd, bo nadciśnienie, chociaż tak często lekceważone, jest niebezpieczne. Śmiertelnie niebezpieczne. Nie tylko gdzieś w odległej przyszłości. Ono jest groźne tu i teraz, nawet jeśli jesteś młoda i wydaje Ci się, że całkowicie zdrowa. Nieleczone nadciśnienie może uszkodzić serce, zniszczyć nerki, a w dłuższej perspektywie przyczynić się również do zaburzeń pamięci. Jednak najniebezpieczniejszym, bezpośrednim skutkiem nadciśnienia jest udar.

Nadciśnienie przyczyną wylewów

To właśnie nadciśnienie jest jedną z najczęstszych przyczyn udaru mózgu, który coraz częściej przytrafia się również ludziom młodym. Do udaru mózgu dochodzi w dwóch wypadkach.

Najczęściej jest to udar niedokrwienny, kiedy zablokowana tętnica nie dostarcza krwi do określonego obszaru mózgu.

Rzadziej występuje udar krwotoczny, zwany obrazowo wylewem krwi do mózgu, kiedy pod wpływem zwiększonego ciśnienia jedna z tętnic mózgowych pęka i krew zaczyna się wylewać do mózgu. Jest to szczególnie niebezpieczne, bo oprócz tego, że nieszczelna tętnica przestaje odżywiać szare komórki, to dodatkowo jeszcze rośnie ciśnienie w czaszce. Wylewy stanowią tylko 15% udarów mózgu, ale aż 30% zgonów z powodu udaru.

Jest też dobra wiadomość. Zdaniem specjalistów, mniej więcej 40% udarów można uniknąć, walcząc z nadciśnieniem. Swoją walkę o brak udaru zacznij więc od zmierzenia ciśnienia. Wcale nie musisz w tym celu iść do lekarza. Wystarczy kupić ciśnieniomierz. Możesz kupić zwykły, jakiejś renomowanej firmy, ale możesz też sięgnąć po rozwiązanie ciekawsze, bo wykonujące za Ciebie znaczną część nudnej papierkowej roboty – po inteligentny ciśnieniomierz Withings BPM Core - pierwszy na świecie ciśnieniomierz z funkcją EKG i stetoskopem. To inteligentne urządzenie nie tylko zmierzy Ci ciśnienie, ale także tętno, co pozwala wykryć również inne schorzenia układu krążenia, np. migotanie przedsionków.

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzenie rytmu serca. Może występować nawet u 25% osób w średnim wieku i nie są to przelewki, bo może prowadzić do niewydolności, zawału serca i udaru mózgu. Ocenia się, że to właśnie migotanie przedsionków jest przyczyną co trzeciego udaru mózgu. Migotanie występuje dosyć nieregularnie, więc trudno je wykryć podczas wizyty u lekarza. Withings BPM Core pozwala na monitorowanie rytmu serca w praktycznie dowolnym momencie, dzięki czemu łatwiej jest wykryć zaburzenia odpowiednio wcześnie i odpowiednio wczesne rozpoczęcie leczenia.

Efekt białego fartucha

Kiedy idziesz do lekarza, zazwyczaj nie idziesz bez powodu – zwykle coś Cię boli albo przynajmniej niepokoi. Ten niepokój ma wpływ również na pracę Twojego serca – tętno przyspiesza, a razem z tętnem rośnie ciśnienie. To sprawia, że wyniki badania w gabinecie lekarskich często są zawyżone. To właśnie jest efekt białego fartucha.

Oczywiście lekarze doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego mierzą ciśnienie dwa razy – za drugim razem wyniki zazwyczaj są niższe i bliższe prawdy. Idealnym rozwiązaniem jest więc ciśnieniomierz, którym mierzysz sobie ciśnienie sama, w domu. Jest tylko jeden warunek – powinien to być sprzęt dobrej jakości, dający wiarygodne pomiary. Jednym z takich urządzeń jest inteligentny ciśnieniomierz Withings BPM Core, opracowany we współpracy z francuskimi kardiologami.

Jak działa Withings BPM Core?

Withings BPM Core to pierwszy na świecie ciśnieniomierz z funkcją EKG i stetoskopem. Jest bardzo prosty w użyciu – wystarczy założyć rękaw na ramię, wcisnąć jeden przycisk, poczekać, aż napompuje rękaw, zmierzy i już można odczytywać wyniki – ciśnienia skurczowe, rozkurczowe i tętno.

Jednak prawdziwy pazur Withings BPM Core pokazuje dopiero po połączeniu go z aplikacją Health Mate w telefonie. Tam bowiem można sobie zapisywać wyniki pomiarów i śledzić zmiany i trendy. Regularne mierzenie tętna i ciśnienia jest najlepsze z diagnostycznego punktu widzenia – można wcześnie wyłapać niepokojące zmiany, takie jak na przykład wspomniane już migotanie przedsionków.

Ponadto z poziomu aplikacji można wygenerować raport z pomiarów i pokazać go lekarzowi, co pozwoli mu odpowiednio wcześnie zareagować, np. zmodyfikować dawki leków czy dodać jakieś zalecenia.  

Jak wykorzystać Withings BPM Core, gdy zmieniasz na lepsze swój styl życia?

Największym wrogiem wszelkich decyzji o zmianie na lepsze (patrz: postanowienia noworoczne) jest spadek motywacji. Zmiany trybu życia, takie jak np. rozpoczęcie treningów czy modyfikacje diety, nie przynoszą natychmiastowych efektów. To nie czary. Na efekty trzeba trochę poczekać i często zmiany na lepsze nie są zauważalne gołym okiem.

Ale jeśli na przykład masz nadciśnienie i zaczniesz wprowadzać zmiany do diety, dołączysz trochę ruchu i ćwiczenia relaksacyjne, spadek ciśnienia i tętna możesz zauważyć już po dwóch, trzech tygodniach. I mieć dowody, czarno na białym, że to co robisz – działa. Widoczność efektów to przecież jeden z najsilniejszych motywatorów. A jeśli do ciśnieniomierza dołączysz jeszcze inne urządzenia pomiarowe, np. matę Withings Sleep Analizer, inteligentną wagę Withings Body albo zegarek Withings Scan Watch, będziesz mogła śledzić postępy niemal z dnia na dzień. I w końcu wytrzymać w postanowieniu. Trzymamy kciuki.

Więcej o Withings BPM Core na stronie www.icorner.alstor.pl

Specyfikacja techniczna:

 • Wymagania sprzętowe: smartfon lub tablet z systemem iOS 10 (lub nowszy) lub Android 6.0 (lub nowszy), synchronizacja danych: Wi-Fi, Bluetooth.
 • Pomiar: Oscylometryczna naramienna metoda pomiaru ciśnienia krwi i szybkości tętna.
 • Zakres pomiaru (ciśnienie): 0 to 285 mmHg.
 • Dokładność pomiaru (ciśnienie): ±3 mmHg lub 2% wartości pomiaru.
 • Obwód ramienia: 22 –42 cm.
 • W zestawie: ciśnieniomierz, kabel USB, instrukcja, gwarancja: 24 miesiące.
 • Materiały: plastik ABS, stal nierdzewna, materiał; stetoskop: silikonowa membrana z elementami stali nierdzewnej; EKG: 3 elektrody ze stali nierdzewnej.
 • Elektrokardiogram (EKG); Dane EKG; Wykrywanie migotania przedsionków (AFib). Aby uzyskać pełną analizę, częstość akcji serca musi wynosić od 50 do 100 uderzeń na minutę podczas pomiaru.
 • Stetoskop cyfrowy: wykrywanie zastawkowej choroby serca.
 • Wyświetlacz: matrycowy ekran LED.
 • Pamięć: nieograniczone miejsce w chmurze Withings, do 8 pomiarów na urządzeniu między synchronizacjami.
 • Ładowanie: ładowanie za pomocą kabla micro-USB
 • Żywotność baterii: do 6 miesięcy

Dystrybutorem produktów marki Withings w Polsce jest Alstor Sp.j. www.icorner.alstor.pl 

RABAT 10% DLA CZYTELNICZEK WOMEN'S HEALTH I CZYTELNIKÓW MEN'S HEALTH

W dniach 3-13 listopada na wszystkie produkty Withings w sklepach iSpot i Komputronik obowiązuje rabat 10%. Kod rabatowy: WH2020 i MH2020.