REKLAMA

Termometr Withings Thermo - mierzenie temperatury również może być smart

W dążeniu do udoskonalania przedmiotów codziennego użytku konstruktorzy czasem zapędzają się w kozi róg i niepotrzebnie komplikują zwyczajne sprawy. Na szczęście lepsze nie zawsze jest wrogiem dobrego. Termometr Withings Thermo to przykład urządzenia, któremu dodanie funkcji smart wyraźnie posłużyło. 

Termometr Withings Thermo

Możesz pomyśleć - znowu wydziwiają! To przecież tylko termometr, ma po prostu mierzyć temperaturę. Co tu jeszcze da się wykombinować? W teorii niewiele, ale w praktyce okazuje się, że coś jednak można. 

Konstrukcja termometru

Jeżeli położyć obok siebie tradycyjny termometr, mieszczący w delikatnej, szklanej konstrukcji nieco rtęci, oraz Withings Thermo, zaraz rzuca się w oczy elegancja minimalistycznego, współczesnego wzornictwa. To urządzenie aż chce się wziąć do ręki. 

Termometr jest bardzo przyjemny w dotyku i świetnie leży w dłoni. Fot. Withings

Wykonano je z bardzo przyjemnego w dotyku plastiku, jakby lekko miękkiego, choć to oczywiście tylko wrażenie, które idealnie trzyma się w dłoni. Na minimalistycznej obudowie znajduje się zaledwie jeden przycisk, uruchamiający pomiar. Po jego przyciśnięciu okazuje się, że płaska część obudowy tuż obok jest wyświetlaczem, na którym w iście magiczny sposób pojawiają się cyferki. Są duże i bardzo wyraźne, a światło jest mocne, więc nie ma najmniejszego problemu, aby dojrzeć wynik pomiaru nawet w słoneczny dzień. Całość sprawia świetne wrażenie i będzie zdobić każde, nowoczesne wnętrze.

Withings Thermo świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz. Fot. Withings

Warto dodać, że urządzenie jest od razu wyposażone w baterie (dwie sztuki AAA), więc jest gotowe do pracy od razu po wyjęciu z równie eleganckiego co ono samo opakowania. Żeby dokonać pomiaru należy zdjąć najpierw zieloną końcówkę z miękkiego tworzywa, która chroni czuły sensor z technologią HotSpot.  

Dokładny pomiar temperatury

Przed pierwszym pomiarem trzeba uprzednio skonfigurować termometr i połączyć go ze smartfonem, bez tego nie zadziała. W tym celu należy ściągnąć na telefon aplikację Thermo, a następnie postępować zgodnie z jej wskazówkami. Cały proces parowania urządzeń przebiega szybko i łączą się (przez Bluetooth lub Wi-Fi) bez przeszkód. 

Samo mierzenie temperatury przebiega w sposób bezdotykowy. Należy przycisnąć przycisk i zbliżyć termometr do środka czoła, a następnie powolnym ruchem, trzymając w odległości około 1 cm od skóry, przesuwać go po prostej linii w kierunki skroni. Tam znajduje się tętnica, na której kończy się pomiar (urządzenie sygnalizuje go podwójną wibracją). Kilka sekund i gotowe. 

Pomiar można od razu z poziomu wyświetlacza przypisać do jednego z ośmiu profili użytkowników. Można też zrobić to poprzez aplikację - wszystkie nieprzypisane pomiary od razu się w niej pojawiają. Dzięki temu nawet bardzo liczna rodzina może przechowywać historię pomiarów temperatury. I to właśnie ta możliwość jest ogromną wartością dodaną w porównaniu do tradycyjnego termometru. Nie trzeba się potem zastanawiać, kto i kiedy miał jaką gorączkę. Wszystkie dane są dostępne w aplikacji i można je w każdej chwili sprawdzić oraz podać lekarzowi. 

Przed pomiarem trzeba zdjąć zieloną końcówkę, chroniącą sensor przed zabrudzeniami. Fot. Withings

Sam pomiar temperatury jest dokładny, kiedy wykonuje się badanie raz za razem, kolejne wyniki dzieli najwyżej jedna, albo dwie dziesiąte stopnia. Kolorowa dioda sygnalizuje, jak wysoka jest gorączka (zielona - brak, pomarańczowa - średnia, czerwona - wysoka).

Aplikacja Thermo

Podstawową funkcją aplikacji jest gromadzenie wyników pomiarów temperatury. Ich graficznej prezentacji nie można niczego zarzucić - jest estetyczna i przejrzysta. Każdy z użytkowników ma osobny profil w aplikacji, któremu można przypisać zabawną ikonkę zwierzęcia, albo dowolne zdjęcie z telefonu. 

Aplikacja to jednak coś więcej. Dzięki niej można prowadzić swego rodzaju dziennik choroby. Łatwo bowiem dodać w niej zdjęcie, symptomy (wybór z dostępnej listy objawów, takich jak np. ból głowy, wysypka, czy ból gardła), przyjmowane leki, albo dowolną notatkę. Można także ustawić powiadomienie, którym telefon przypomni o konieczności dokonania pomiaru temperatury. Wszystko to sprawia, że nie umkną żadne istotne informacje, które należy w związku z chorobą przekazać lekarzowi. 

W ustawieniach są także dostępne tutoriale opisujące jak dokonać pomiaru i dbać o termometr, a także szereg faktów na temat temperatury ciała.

Dlaczego warto kupić termometr Withings Thermo?

To bardzo precyzyjny instrument pomiarowy, który pozwala błyskawicznie i bez dotyku zmierzyć temperaturę ciała. Warto też podkreślić, że Withings Thermo ma certyfikat medyczny, co sprawia, że wynikom naprawdę można zaufać. No i świetnie się prezentuje i leży w dłoni. Towarzysząca mu aplikacja pozwala przechowywać wyniki badań i prowadzić dziennik choroby. To bardzo przydatne funkcjonalności. 

Sprytne gadżety Withings

Withings to francuska firma, specjalizująca się w urządzeniach typu smart. Zegarki, wagi, monitory snu, ciśnieniomierze i termometry - to wszystko znajdziesz w polskim sklepie internetowym marki.


Dystrybutorem produktów marki Withings w Polsce jest Alstor Sp.j. www.icorner.alstor.pl 

RABAT 10% DLA CZYTELNICZEK WOMEN'S HEALTH I CZYTELNIKÓW MEN'S HEALTH

W dniach 3-13 listopada na wszystkie produkty Withings w sklepach iSpot i Komputronik obowiązuje rabat 10%. Kod rabatowy: WH2020 i MH2020.