Jak działa Ovi Smart XXL?

Marylin Monroe śpiewała, że najlepszymi przyjaciółmi kobiety są diamenty. My uważamy, że przyjaciele powinni nie tylko pięknie wyglądać, ale i ułatwiać nam życie. Tak, jak Ovi Smart XXL.

ovi smart xxl

Gotowanie, pieczenie, smażenie, duszenie, blanszowanie, grillowanie, wędzenie, gotowanie na parze i sous-vide. To kulinarne techniki, które większość z nas dobrze zna, i z których korzysta na co dzień. Tak się na tym świecie poukładało, że metody obróbki termicznej powszechnie uważane za zdrowe, niestety nie zawsze wynoszą półprodukty na kulinarne wyżyny. Mało kto w chwili słabości sięga bowiem po gotowanego na parze brokuła albo ziemniaka z wody. Zwykle nasze małe dietetyczne grzeszki zniewalająco chrupią, są soczyste i niestety dość kaloryczne.
Dlatego, gdy do listy technik kulinarnych dołączyło smażenie gorącym powietrzem, całe pojęcie na temat zdrowego gotowania wywróciło się do góry nogami.

Smażenie powietrzem - co to znaczy?

Air frying to smażenie potraw w urządzeniu przypominającym tradycyjną frytkownicę. Z tą różnicą, że zamiast litrów tłuszczu, do obróbki termicznej stosuje się gorące powietrze, które z dużą prędkością krąży wewnątrz urządzenia. Tym sposobem przygotowywane danie staje się przyjemnie chrupkie z wierzchu, a jednocześnie nie traci soczystości. Nie ocieka też tłuszczem, więc jest stosunkowo niskokaloryczne. Jest to metoda szczególnie lubiana przez osoby dbające o zdrowie, zbilansowany jadłospis i jakość przygotowywanych posiłków, które jednocześnie cenią sobie smak, teksturę oraz konsystencję dań.

OVI pozwala na eksperymenty. W każdej chwili możesz otworzyć szufladę i sprawdzić, jak się mają np nadziewane papryki.

Jak działa Ovi Smart XXL?

Smażenie gorącym powietrzem brzmi intrygująco? To nie wszystko, co do zaoferowania ma Air Fryer marki Philips. Technologia Smart Sensing sprawia, że nie musisz zastanawiać się, jak długo i w jakiej temperaturze należy smażyć domowe frytki albo całego kurczaka. Po umieszczeniu produktu w sitku, inteligentny czujnik sam dostosuje optymalny czas oraz temperaturę potrzebne do przygotowania potrawy. 


OVI dobierze odpowiednie parametry za Ciebie. Już nigdy nie spalisz kurczaka. 

Do wyboru masz kilka programów, dzięki którym przygotowanie posiłku ogranicza się do wpakowania kilku warzyw oraz mięsa lub ryby do maszyny, wciśnięcia przycisku i odczekania czasu wskazanego na wyświetlaczu. W międzyczasie możesz zrobić szybki trening, posprzątać lub odpisać na maila. A jeśli urządzenie zaskoczy Cię dźwiękiem oznajmiającym koniec pieczenia w połowie przedostatniej serii ćwiczeń, możesz ustawić je w tryb podtrzymywania temperatury. Obiad poczeka i nie straci na jakości.

Dodatkowo, Ovi Smart XXL zapewnia 7-krotnie szybszy przepływ powietrza, niż inne urządzenia tego typu dostępne na rynku, co sprawia, że działa 1,5 raza szybciej niż tradycyjny piekarnik, a potrawy pieczone na sitku są bardziej chrupiące. Gwarantujemy, że takich frytek bez tłuszczu nie jadłaś nigdy!

Umyć OVI po gotowaniu? Nic prostszego!

A jeśli nadal Ci mało, na koniec dodamy, że rzeczony air fryer to jedyna maszyna na rynku, które nie dość, że usmaży bez tłuszczu, to jeszcze odprowadzi jego nadmiar z produktów. Jeśli więc trafił Ci się tłusty kawałek mięcha, Ovi poradzi sobie z wytopieniem nadprogramowych kalorii. I nie myśl sobie - wcale nie będziesz musiała męczyć się ze zmyciem tego całego tłuszczyku z kosza i siatki. Wszystkie elementy możesz wrzucić do zmywarki lub z łatwością umyć zwykłą gąbką i płynem do naczyń.