Zabawa w gotowanie

"Zabawa w gotowanie" to blog o tym, że kuchnia to nie miejsce tortur i przykrych obowiązków, tylko prawdziwy plac zabaw. I dla dorosłych, i dla dzieci. Na obozie będzie się można o tym przekonać naocznie podczas warsztatów. 

Zabawa w Gotowanie

Kuchnia to magiczne miejsce. To tu mieszają się wszystkie smaki, zapachy, kolory. Tutaj poznajemy, rozwijamy zmysły, doceniamy naturę.

To właśnie w kuchni zawsze rozpoczynam dzień. Parzę kawę i gotuję owsiankę. Gdy przekraczam jej próg wszystko inne pozostaje gdzieś z tyłu, wyczuwam smak, jaki dziś mi towarzyszy i myślę tylko o tym, kiedy i co dziś ugotuję. Tak było zawsze.

Ale od kiedy zostałam mamą, sytuacja się zmieniła. Nie mogę wszystkiego zostawić z tyłu, bo zawsze ktoś mi się plącze pod nogami, przykuwa uwagę, rozśmiesza... To moje córki. Dwie pełne energii rozgadane dziewczynki, wspaniałe towarzyszki zabaw. Jakiś czas temu stały się też małymi kucharkami.

Nasza historia zaczyna się banalnie. Dwójka dzieci, jedno bardzo małe, absorbujące całą uwagę, wymagające. Drugie starsze, lecz niewiele. Również potrzebujące uwagi, skupienia i zabawy. Do tego ja, ich mama. Zawsze samodzielna, udowadniająca sobie, że wszystko może sama, nie oczekująca pomocy, niezależna. Gdy okazało się, że zaczyna brakować czasu na wspólne zabawy i gotowanie obiadu, postanowiłam to połączyć. Zaczęło się od naleśników i tak już nam zostało.

Zobacz, jak się bawimy w gotowanie.