[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Zmotywujemy Cię do zmian na lepsze! [czerwcowy numer Women's Health]

Najnowszy, czerwcowy numer WH z niesamowitą Daria Ładochą na okładce czeka już na Ciebie w kiosku. Znajdziesz w nim masę skutecznych porad dotyczących diety, fitnessu, urody, zdrowia i seksu. Pokażemy Ci, jak małymi kroczkami wprowadzić trwałe zmiany w życiu!

daria ładocha na okładce women's health edytorial

Poradniki nie działają

"Poradniki nie działają” – usłyszałam od znajomej, kiedy wręczałam jej numer Women’s Health. „Co masz na myśli?” – spytałam zaskoczona, patrząc na miłośniczkę telewizji śniadaniowej, zdrowych gadżetów (ma nawet aplikację przypominającą o piciu 8 szklanek wody dziennie) i właścicielkę karnetu premium do siłowni, którym nie omieszkała pochwalić się na FB.

„No, czytam ten magazyn, wydaję kasę na karnet, kupiłam legginsy w modny print i książkę o diecie 1500 kcal, i nic. Nic się w moim życiu nie zmieniło” – powiedziała z pretensją w głosie, kartkując magazyn. „Wiesz, ja mam podobnie” – odparłam. – „Jakiś czas temu kupiłam podręcznik i mp3 do nauki francuskiego, wożę je w samochodzie, nawet ze trzy razy słuchałam lekcji, stojąc w korku, i nadal nie rozumiem Louisa z Patisserie. Chyba przestanę u nich kupować” – powiedziałam z ironią w głosie i byłam pewna, że odpowie mi jej śmiech.

REKLAMA

Zamiast tego usłyszałam: „Bo wiesz, w pewnym wieku już trudno zmienić nawyki”. Żachnęłam się: „Jasne, poza tym kobiety mają gorzej w życiu, po trzydziestce za późno na zaczynanie wszystkiego od nowa, a po czterdziestce nie wypada już nosić spódnic przed kolano. Powiem więcej – niektórym nawet po dwudziestce nie wypada”. I szybko się pożegnałam.

W pracy opowiedziałam o moim spotkaniu naszej redakcyjnej psycholożce Beacie Dżugaj, która tylko wzruszyła ramionami: „Normalka. Niektórzy specjaliści nazywają to autosabotażem. Ludzie kupują poradniki, nawet je czytają i czekają, aż spłynie na nich objawienie. Ale nic takiego się nie dzieje, w ich życiu nic się nie zmienia, więc szukają winnego za niepowodzenie. A na swoje usprawiedliwienie przytaczają kalki myślowe typu starych drzew się nie przesadza. A prawda jest taka, że ludzie dzielą się na samouków i nieuków. Trzeba tylko znaleźć motywację”.

I właśnie od tego są poradniki – od motywowania do zmian. Od pokazywania, że możesz to zrobić na różne sposoby. Gdybyś chciała wcielić w życie wszystkie rady z tego numeru – nie starczyłoby Ci czasu na sen. To tak, jakbyś weszła do drogerii z zamiarem wklepania sobie wszystkich kremów naraz. Trwałe zmiany wprowadza się małymi krokami.

Jak Daria Ładocha, która wywróciła do góry nogami całe swoje życie i nie zauważyła nawet, kiedy to nastąpiło. I teraz radzi: „Chcesz zmienić dietę na zdrowszą? Nie zaczynaj od remontu kuchni, tylko do zupy zamiast ryżu dodaj komosę ryżową. Tak się robi rewolucję”.

Przejrzyj – strona po stronie – najnowsze wydanie Twojego ulubionego magazynu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij