[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Zdrowy egoizm: dlaczego warto o siebie dbać?

Zapobieganie zapaleniom i przewlekłym chorobom, korzyści dla Twojej urody, udany związek… Co Ci zagwarantuje takie zyski? Zdrowy egoizm! Zobacz, dlaczego warto dbać o siebie i stawiać się na pierwszym miejscu.

Bycie opiekunką leży w naturze kobiety, ale mimo to rzadko uwzględniamy same siebie na naszej liście dobrych uczynków do spełnienia. A prawda jest taka, że gdy same stawiamy się na drugim miejscu, nie pomagamy  nikomu. Tego typu zachowanie może za to doprowadzić nas do problemów ze zdrowiem, niskiej produktywności i wypalenia.

Dbanie o siebie jest kluczowe dla naszego dobrostanu. Tak właściwie to nie troszcząc się o siebie, wykazujemy się nieodpowiedzialnością. Nasze zdrowie wpływa na nasze samopoczucie i kontakty z innymi oraz otaczającym nas światem. Przedstawiamy Ci więc powody, dla których już dziś powinnaś zacząć więcej myśleć o sobie oraz proste sposoby na to, jak to zrobić.

1. Twoje życie może od tego zależeć

Stany zapalne dają początek wielu przewlekłym chorobom. Na szczęście można zgasić ten wewnętrzny ogień. Jedna z najlepszych taktyk: jedzenie większej ilości warzyw i picie świeżych, zielonych soków lub smoothie.

Warzywa są naładowane wzmacniającymi zdrowie witaminami, minerałami, antyoksydantami i enzymami, które zmniejszają stany zapalne, wzmacniając jednocześnie odporność i dodając energii.

2. To podkreśla Twoje piękno

Nawyk dbania o siebie jest w stanie wzmocnić Twój blask tak samo, jak stosowanie różnych kosmetyków. Śpisz przynajmniej siedem godzin w ciągu nocy? Nawadniasz się? Organizujesz sobie małe przerwy, żeby zredukować stres i kontrolować poziom kortyzolu? Zacznij od tego! Wybierz się w ciągu dnia na krótki spacer lub zafunduj sobie relaksujący masaż.

I, co najważniejsze, ciesz się swoim życiem! Odczuwanie radości to podstawa Twojego blasku. Jeśli miewasz z tym problem, sprawdź 9 wskazówek, jak cieszyć się życiem oraz nasze patenty na to, jak zmienić życie, by być szczęśliwą.

3. Twój związek będzie lepszy

Stanowisz połowę każdej relacji, w jakiej jesteś dlatego, jeśli odczuwasz wyczerpanie, rozdrażnienie i czujesz się nieswojo we własnej skórze, to ciężko jest Ci być obecną i osiągalną dla innych.

Czy kiedykolwiek powiedziałaś (lub pomyślałaś): „Nie dotykaj mnie, jestem za gruba” albo naskoczyłaś na swojego partnera, bo byłaś wykończona i zestresowana? Jak można pogłębiać swoje relacje i związki, gdy zawala się je już na wstępie? Dowiedz się, jak stworzyć udany związek, który przetrwa lata.

4. To leczy stare rany

Wszyscy nosimy ze sobą emocjonalny bagaż po urazach z przeszłości, ale masz okazję, by wyleczyć ból poprzez otoczenie samej siebie miłością, dobrocią i współczuciem. Takie zachowanie pomoże Ci zbudować jedną z największych i najważniejszych przyjaźni w życiu: tę z samą sobą.

Innymi słowy, możesz stać się swoją najlepszą przyjaciółką. Nieważne, kto będzie przychodził i odchodził z Twojego życia, postanów, że zawsze będziesz oparciem dla samej siebie. Dowiedz się jeszcze więcej na temat tego, jak pozbyć się bagażu emocjonalnego.

Tekst: Kris Carr

WH

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij