Zachowaj świeżość koktajli na dłużej

Jeśli blendujesz regularnie, to wiesz zapewne, że wszelkie koktajle, smoothies etc. prezentują się ładnie tylko zaraz po przygotowaniu. Trzymanie ich przez dłuższy czas w lodówce sprawia, że tracą swój kolor, robią się mętne i zaczynają podejrzanie pachnieć.

Producent

Dlaczego tak się dzieje? Wszystkiemu winne jest utlenianie, czyli proces chemiczny, w którym tlen łączy się z innymi pierwiastkami. Jeśli chcesz, by Twój koktajl był jak najdłużej kolorowy, świeży oraz żeby nie stracił swoich właściwości odżywczych, musisz przygotować go w blenderze próżniowym. A poźniej przechowywać w specjalnym opakowaniu. 

Producent


Zalety próżni

Blender Bosch VitaMaxx skutecznie chroni składniki koktajlu przed procesem utleniania. Przygotowane w nim napoje mają gładką konsystencję (praktycznie nie widać w nich pęcherzyków powietrza) oraz, odpowiednio zapakowane, zachowują świeżość nawet 2 razy dłużej niż te ze zwykłego blendera. 

Co więcej, dzięki efektowi próżni, koktajle przygotowane w VitaMaxx zachowują do pięciu razy więcej witaminy C i innych witamin wrażliwych na tlen. Ich wysoki poziom utrzymuje się nawet po 24 godzinach. Dzięki temu możesz tworzyć trwałe kompozycje smakowe i kolorystyczne. Co więcej, blenderem możesz nawet poprawiać naturę!

Korzystając ze smaków i kolorów stworzonych przez nią możesz komponować nowe - a to bardziej czerwone niż truskawki, a to słodsze niż porzeczki. Wystarczy dodać do koktajlu truskawkowego trochę jagód albo do porzeczek banana. Pole do eksperymentowania jest praktycznie nieograniczone. 

Jednak to, co najbardziej wyróżnia blender VitaMaxx, to funkcja próżniowego zamykania opakowań, które dołączono do zestawu. Dzięki nim będziesz mogła dłużej trzymać swój autorski koktajl w lodówce. Koniec z marnotrawstwem!

Świeżość pod kontrolą

Blender VitaMaxx jest sprzedawany razem z pojemnikami próżniowymi: butelką ToGo oraz dwoma okrągłymi pudełkami z Tritanu (twardy rodzaj plastiku, który można myć w zmywarce, na dodatek Tritan jest też tworzywem BPA-free, czyli nie zawiera szkodliwych bisfenoli A.). Okrągłe naczynia posiadają funkcję ustawiania daty zamknięcia, dzięki czemu łatwiej będzie Ci kontrolować świeżość tego, co w środku.

Jak to działa?

  1. Przygotowujesz swój ulubiony koktajl: wkładasz wszystkie składniki do kielicha, zamykasz wieko i włączasz program automatyczny, który przez zmiksowaniem odsysa powietrze i dopiero wtedy zaczyna blendowanie. To właśnie dzięki tej próżni koktajle są gładkie i bez bąbelków powietrza, w których mógłby ukryć się tlen i szybko utlenić składniki. 
  2. Przelewasz koktajl do butelki ToGo.
  3. Dokładnie zakręcasz butelkę.
  4. Montujesz do blendera czarny wężyk. Końcówkę, która przypomina słuchawkę lekarską mocujesz do nakrętki butelki.
  5. Włączasz blender i wciskasz przycisk „Vacuum”.

I to tyle. Blender w tym momencie odsysa powietrze z butelki. Gdy już skończy, wystarczy, że zdemontujesz wężyk i wsadzisz butelkę ToGo do lodówki. Może tam stać nawet przez kilka dni.

Producent

Nie tylko koktajle

Niewątpliwą zaletą wspomnianych opakowań, a jednocześnie blendera Bosch VitaMaxx jest fakt, że można ich używać do pakowania różnej żywności. Masz nadmiar owoców lub warzyw i nie chcesz, żeby się zmarnowały? Zapakuj je próżniowo i ciesz się świeżością jeszcze przez wiele dni.

Cena zestawu Bosch VitaMaxx MMBV625M: 1199 zł

Producent