Zac Efron o roli Teda Bundy'ego - Był to sprawdzian dla mojego zdrowia psychicznego

Zac Efron, aktor znany głównie z filmów komediowych, przyznał w wywiadzie, że rola psychopatycznego mordercy, Teda Bundy'ego, była dla niego jednym z największych wyzwań w karierze.

East News

Podczas londyńskiej premiery filmu „Podły, okrutny, zły”  aktor udzielił wywiadu gazecie Daily Mail, w którym wyznał, jak trudna była to dla niego rola:

„Nigdy wcześniej nie miałem roli, w której musiałbym całkowicie odciąć się od siebie. To było prawie niemożliwe. Chciałbym powiedzieć, że mi się udało, ale niestety nie mogę” - powiedział Efron i dodał: „Wcielając się w tego typu role trzeba mieć na uwadze swoje własne emocje i zdrowie. Udało mi się w jakiś sposób oddzielić siebie od roli i pozostawiać Bundy'ego na scenie, w więziennej celi. Przynajmniej zazwyczaj". Z kolei w wywiadzie dla Metro aktor przyznał, że był to niezły sprawdzian dla jego zdrowia psychicznego.

Umysł mordercy

Film „Podły, okrutny, zły” opowiada historię Teda Bundy’ego z perspektywy jego dziewczyny, Elizabeth Kloepfer (znanej również pod pseudonimem Liz Kendall). Jeszcze przed premierą w mediach pojawiły się głosy krytyki wobec filmu. Twórcom zarzucano m.in. nieodpowiedzialne popularyzowanie seryjnego mordercy. Joe Berlinger (reżyser filmu, a także autor „Taśm Bundy’ego”) oraz Zac Efron zapewniają jednak, że jest inaczej – "Nigdy nie chciałem grać seryjnego mordercy. Nie podoba mi się robienie z tych ludzi celebrytów" – powiedział Zac portalowi Movie Web. Jednak historia Teda i jego dziewczyny jest wyjątkowa. To nie jest kolejny typowy film o seryjnym mordercy, w którym twórcy ścigają się w liczbie ofiar. To podróż w ciemną otchłań psychiki z pozoru niewinnego człowieka.

Także Joe Berlinger odniósł się do słów krytyki pod adresem swojego filmu – „Pokazaliśmy w nim, w jaki sposób Bundy oszukał najbliższych mu ludzi i jak udało mu się zmanipulować amerykańskie media, unikając przy okazji wykrycia przez długi czas.” Dodał również, że film „w żadnym wypadku nie pochwala okrucieństw, których dopuścił się Bundy”.

Krwawa statystyka

Ted Bundy jest uważany za jednego z najkrwawszych seryjnych morderców w historii Stanów Zjednoczonych. Szacuje się, że w latach 1974-1978 bestialsko zamordował ponad 30 młodych kobiet (udowodniono mu „tylko” 20 zabójstw).

Film „Podły, okrutny, zły” z Zaciem Efronem w roli Teda Bundy'ego możecie obejrzeć w kinach w całej Polsce.

Zobacz również:
REKLAMA