Wyjazd na festiwal- 12 porad, które ułatwią Ci życie

Zastosuj poniższe rady i stań się prawilną festiwalowiczką.

Shutterstock

1. W grupie raźniej

I weselej, i przede wszystkim bezpieczniej. Jest też wymiar praktyczny grupowego wyjazdu: każdy jest odpowiedzialny za zabranie czegoś innego, więc można rozdzielić ciężary.

2. Oflaguj się

Zależy, na który festiwal się wybierzesz, ale możesz stanąć na polu namiotowym wielkości Radomia i mieć wokół więcej ludzi niż w nim mieszka. I wszyscy z namiotami. Flaga na namiocie pozwoli Ci łatwiej go namierzać.

ZOBACZ TEŻ: Co zabrać na festiwal? [lista rzeczy]

3. Ubezpiecz się

Obowiązkowo przed zagranicznym festiwalem, bo, odpukać, koszty Cię pogrążą. Spakuj też podręczną apteczkę: plastry (najlepiej wodoodporne Compeed), węgiel (w razie wiadomo czego), maść Tribiotic (z antybiotykiem, na skaleczenia), aspirynę lub ibuprom i sól fi zjologiczną do przemywania oczu (gdy będzie sucho, to kurzy się jak diabli).

4. Naładuj się

Klątwa Murphy’ego mówi, że telefon zawsze pada, gdy go naprawdę potrzebujesz. A punkty z kontaktami na polu namiotowym przypominają oblężenie Jasnej Góry przez Szwedów. Zabranie powerbanku rozwiązuje problem. Naładowanego, hmm... Skądinąd zabranie też drugiego, awaryjnego telefonu nie jest złym pomysłem. Pielęgnuj się Nie zgarniaj całej palety kosmetyków ze swojej toaletki – zabierz tylko te niezbędne. Oprócz nich weź nawilżane chusteczki, wodę w sprayu, krem z filtrem UV, suchy szampon i papier toaletowy.

5. Ochroń się

Czapka, kapelusz, a najlepiej chusta będą przydatne, bo gdy pogoda dopisze (albo nadpisze), to dzień na słońcu może skończyć się udarem. Chusta jest praktyczniejsza: ochroni głowę przed słońcem, szyję przed zimnem, osłoni przed wdychaniem kurzu pod sceną i jeszcze posłuży jako kocyk na trawie. Pamiętaj też o okularach przeciwsłonecznych: ochronią oczy przed laserami podczas koncertu i pomogą znieść poranne światło po trudnej nocy.

6. Wycisz się

Wsadź do kosmetyczki zatyczki do uszu. Ten lekceważony gadżet festiwalowiczki jest darem niebios, kiedy pole namiotowe zaczyna się budzić, a Ty właśnie się położyłaś po nocnych koncertach. Zobaczysz.

7. Zaprzyjaźnij się

Zwłaszcza z ludźmi z sąsiednich namiotów. Rzucą okiem na Twój dobytek, żeby jakiś obwieś, jeden z drugim, się do niego nie dobrał. I zawsze można od nich pożyczyć nożyczki, których, szlag, szlag, szlag, zapomniałaś.

8. Oświeć się

Nawet jeżeli nie palisz papierosów, zapalniczka się przyda, kiedy ostatnie 5 zł spadnie Ci w trawę. I obowiązkowo latarka, bo trafienie do domu w namiotowym miasteczku jest wyzwaniem. Czołówka się sprawdza.

9. Ogarnij się

Różnie to rozwiązują na różnych festiwalach, ale gotówkę lepiej ze sobą mieć. Cash to zawsze cash. Jeżeli zdarzyło Ci się kiedyś wywalać wszystko z namiotu w poszukiwaniu kluczy lub portfela, to wiesz, jakie to wkurzające. Lokalizator kluczy rozwiązuje problem: Ty gwiżdżesz, on piszczy i wszystko jasne.

10. Uniezależnij się

Od braku prądu, internetu i innych nieszczęść. Zabierz ze sobą mały notes i długopis (to taki „analogowy” przyrząd do ręcznego pisania przed wynalezieniem klawiatury) i zapisz kilka potrzebnych notatek. Np. godziny odjazdu pociągów, kilka numerów niezbędnych telefonów itp. Mapka z drogą powrotną do namiotu i numerem sektora też może się przydać

11. Zaopatrz się

W racje żywnościowe. Bez przesady oczywiście, nie idziemy na wojnę, ale batonik o 5 nad ranem niejednej melomance uratował życie. Poza tym, o tej godzinie mały baton jest doskonałym towarem przetargowym w namiotowej dyskusji, kto robi (lub przynosi) kawę następnego ranka. Warto kilka sztuk poupychać w kieszeniach plecaka.

12. Ubierz się

Generalnie sprawdza się zasada, że na festiwalu warto mieć kilka rzeczy do ubrania za dużo niż za mało. Zajrzyj do szafy i zdecyduj, ale na pewno spakuj ciepłe skarpety, polarową bluzę i pelerynę lub kurtkę przeciwdeszczową.

ZOBACZ TEŻ: 50 najlepszych hitów na trening [playlista WH]

Zobacz również:
REKLAMA