Wygraj słuchawki sportowe Philips i trenuj jeszcze wydajniej [KONKURS]

Odpowiednio dobrana muzyka nie tylko motywuje do treningu, ale sprawia też, że trenujesz intensywniej, a więc i szybciej osiągasz założone efekty. Weź udział w konkursie, wygraj świetne bezprzewodowe słuchawki Philips A7306 True Wireless albo Philips A6606 i bierz się do ćwiczeń ze zdwojoną energią.

Philips Słuchawki A7306 i A6606 Philips Sound

Przy muzyce ćwiczy się lepiej. Można pobiec dalej, zrobić więcej burpeesów, wytrzymać dłużej w desce, czy wycisnąć ten kilogram więcej.

Wystarczy wejść do dowolnego klubu fitness, albo włączyć jakikolwiek trening wideo na YT, albo popatrzeć na biegaczy w parku, żeby zauważyć, że trening i muzyka idą ze sobą w parze. We wszystkich tych miejscach słychać muzykę. No, może w parku nie słychać, bo biegacze mają w uszach słuchawki, ale założymy się, że 9 na 10 z nich słucha muzyki, a nie kursu języka portugalskiego.

Bo każda z nas doskonale wie, również z własnego doświadczenia, że przy muzyce ćwiczy się lepiej. Że można pobiec dalej, zrobić więcej burpeesów, wytrzymać dłużej w desce, czy wycisnąć ten kilogram więcej, jeśli nie boisz się treningu siłowego (a nie ma się czego bać).

Co więcej, nie jest to tylko takie sobie subiektywne uczucie. Uczeni z wielu ośrodków od dawna badają wpływ muzyki i różnych jej rodzajów na naszą wydolność treningową. I tak na przykład już w 2004 roku w czasopiśmie "Psychology of Sport and Exercise" ukazał się artykuł międzynarodowego zespołu badaczy z USA, Izraela i Australii, którym udało się ustalić, że muzyka pomaga pokonać bezruch i wyjść, a dokładniej wybiec z domu na trening. Z kolei uczeni z McMaster University w Kanadzie odkryli, że słuchanie muzyki w trakcie treningu o wysokiej intensywności pomaga zlekceważyć niedogodności związane z intensywnym wysiłkiem, a więc ćwiczyć skuteczniej. Badanie opublikowane na łamach "Fronteirs of Psychology" wykazało z kolei, że najskuteczniej pomaga w treningu wytrzymałościowym muzyka utrzymana w wysokim tempie, przy czym wysokie tempo w przypadku tego badania oznacza 170–190 bpm. Korzyści ze słuchania muzyki podczas treningu potwierdziło też wiele innych badań, przy czym w wielu podkreśla się, że szczególnie skuteczna jest muzyka, którą lubisz. 

Tak się jednocześnie składa, że muzyka bardziej nam się podoba, gdy jest odtwarzana na dobrym sprzęcie, gdy dźwięk jest pełny, basy głębokie, a soprany czytelne. Skoro zaś mowa o słuchaniu muzyki podczas treningu, to dobrze byłoby pozbyć się kabli, żeby nic nie ograniczało Twoich ruchów. I tutaj mamy świetną propozycję - doskonałe słuchawki dla aktywnych, które na dodatek można wygrać u nas w konkursie.

Nagrody: bezprzewodowe słuchawki Philips A7306 i Philips A6606

Philips Słuchawki A7306 i A6606Philips Sound

Nagrodami w konkursie są dwie pary bezprzewodowych słuchawek Philips A7306 i dwie pary Philips A6606 – bezprzewodowych słuchawek sportowych z przewodnictwem kostnym. Dodatkowo do każdych słuchawek zostanie dołączony voucher z dostępem do aplikacji sportowej o wartości 100 zł Warto się postarać, bo i jedne, i drugie słuchawki nie tylko dodadzą Ci energii podczas treningu, ale sprawdzą się też rewelacyjnie w codziennym użytkowaniu. Zobacz, jakie są ich największe zalety.

Philips A7306 

 • Doskonała jakość dźwięku, czyli to, co w słuchawkach jest najważniejsze. 
 • Wbudowany czujnik tętna - ten czujnik współpracuje z popularnymi aplikacjami fitnessowymi, więc pozwala mierzyć tętno również wtedy, kiedy nie masz na sobie smartwatcha. Na dodatek możesz już w trakcie treningu dostać prosto do ucha informację o tętnie, dzięki czemu będziesz wiedzieć, czy jeszcze docisnąć, czy już wystarczy, czy też trochę odpuścić.
 • Idealne dopasowanie. Wiadomo, że nie ma nic bardziej wkurzającego podczas treningu niż wypadające z ucha słuchawki. W tym modelu możesz sobie wybrać, w jaki sposób utrzymasz je w uchu. Możesz wybrać nakładkę ze skrzydełkiem, które umocuje dodatkowo słuchawkę w małżowinie - to idealnie sprawdzi się podczas treningu siłowego czy podczas jogi (nawet, gdy będziesz stawała na głowie). Trening przewiduje dużo podskoków, zwrotów, skłonów etc.? Zamontuj specjalne zaczepy za ucho, które sprawią, że nie będziesz musiała się martwić o słuchawki nawet podczas gwałtownych ruchów, jak np. przy burpeesach.
 • Pasywna izolacja szumów. Po włożeniu słuchawek do ucha dźwięki otoczenia przestają Cię rozpraszać, ale jeśli ktoś się do Ciebie zwróci, wystarczy włączyć tryb Awareness, żeby bez wyjmowania słuchawek z ucha doskonale słyszeć wszystko, co się dzieje wokół Ciebie.
 • Higiena użytkowania – im bardziej intensywny trening, tym więcej potu, a pot to doskonała pożywka dla bakterii. W przypadku tych słuchawek niech Cię o to głowa nie boli. W etui wbudowano lampkę emitującą promienie UV, które usuwa do 99% bakterii w zaledwie 20 sekund. 
 • Dotykowe elementy sterujące. Wystarczy dotknąć słuchawki, aby odebrać połączenie,  wstrzymać odtwarzanie playlisty, zakończyć połączenie czy wybudzić asystenta głosowego telefonu.
 • Szczelność klasy IP57. Słuchawki Philips A7306 są odporne na pot i kurz oraz wodoszczelne na tyle, że bez problemu można w nich wziąć nawet długi prysznic. 
 • Długi czas pracy na baterii. Po pełnym naładowaniu słuchawki Philips A7306 działają do sześciu godzin, a etui, które jest jednocześnie powerbankiem, zapewnia dodatkowe 18 godzin pracy. W sumie po naładowaniu słuchawki mają więc zapas mocy na 24 godziny słuchania. 

Philips A6606

 • Przewodnictwo kostne. W przeciwieństwie do większości słuchawek, tych nie musisz wkładać ani do uszu, ani zasłaniać nimi małżowin, jak w przypadku słuchawek nausznych. Działają na trochę innej zasadzie. Element emitujący dźwięk opiera się przed uchem, wykorzystując technologię akustyczną zwaną przewodnictwem kostnym (Bone Conduction). Dzięki temu podczas biegania, jazdy na rowerze czy spaceru nic nie zasłania Ci uszu, słyszysz więc doskonale nadjeżdżający z tyłu samochód, szelest kół roweru na żwirze, zbliżający się tramwaj i możesz swobodnie rozmawiać z innymi, mając w tle muzykę.
 • Pałąk na kark. System mocowania jest złotym środkiem między słuchawkami nagłownymi a dousznymi. Mają pałąk, więc możesz je zsunąć z głowy i zawiesić na szyi, gdy akurat z nich nie korzystasz, ale jednocześnie jest to pałąk, który nie burzy fryzury i nie przeszkadza w noszeniu czapki - poprowadzono go po karku.  
 • Bezpieczeństwo. Gdy biegasz lub jeździsz rowerem po zmroku, możesz włączyć dwa światełka LED, które sprawią, ze nie da się Ciebie nie zauważyć. Światłem można sterować za pomocą aplikacji Philips Headphones. 
 • Szczelność klasy IP67. Słuchawki Philips A6606 są odporne na wodę, pot i kurz. Nie musisz ich zdejmować ani w deszczu, ani pod prysznicem.  
 • Długi czas pracy na baterii. W pełni naładowane słuchawki Philips A6606 działają do dziewięciu godzin.

Wyniki konkursu

Po wysłuchaniu setek numerów i przeczytaniu Waszych uzasadnień wybraliśmy następujących laureatów:

Słuchawki Philips A7306 wygrały:

 • Aneta Muller
 • Malwina Kozłowska

SŁuchawki Philips A6606 wygrały:

 • Anna Piasecka
 • Dagmara Zaczyńska

Z laureatkami skontaktujemy się drogą mailową. A oto zaproponowane przez nie utwory i uzasadnienia:

Aneta Muller: Zawsze kiedy dopada mnie kryzys „no tego to nie dam rady zrobić" i zaczyna się ta piosenka, to pojawia mi się banan na twarzy. Myślę sobie, że przecież gorzej niż Taylor w tym teledysku nie wypadnę. Nagle mam nawet siłę przyspieszyć.

Malwina Kozłowska: Ten dość stary kawałek ma w sobie taką energię, tak rozbudza wszystkie neurony i jest tak pozytywny, że już od pierwszych dźwięków po prostu chce się ruszać. Jest jak domięśniowy zastrzyk z fosfokreatyny, która powoduje, że uwalniam z siebie takie pokłady siły, o których nie miałam pojęcia! Nagle minuta deski to pikuś, trzy burpessy więcej nie wywołują zadyszki, a płonące uda podczas przysiadów nie powstrzymują mnie przed kolejnymi powtórzeniami. A najpiękniejsze jest to, że piosenka trwa ponad 6 minut! Zawsze włączam ją na pod koniec mojego treningu i gdy już wydaje się, że braknie energii, wyciągam asa z rękawa, włączam piąty bieg.

Dagmara Zaczyńska: Ten kawałek daje mi niezłego kopa. Dziś robię coś, czego innym się nie chce, a jutro będę miała to, czego inni pragną. Nigdy się nie poddaję i daję z siebie wszystko. Motywacja do przygotowania się jest niezbędna, a ten utwór motywuje jak żaden inny.

Anna Piasecka: Zawsze, gdy słyszę ten utwór, to chcę śpiewać i tańczyć, ale podczas treningu HIIT mogę jedynie próbować coś nucić tak, że cała nagromadzona energia piosenki znajduje sobie ujście w wykonywaniu ćwiczeń :) 

 

 

ŹRÓDŁA:

Zobacz również: