Wszystko, co musisz wiedzieć o reboocie „Seksu w wielkim mieście”

Już dziś pierwszy odcinek „I tak po prostu…” - kontynuacji kultowego serialu o perypetiach czterech przyjaciółek z Manhattanu.

I tak po prostu Materiały prasowe HBO/mpp

Aż trudno uwierzyć, że minęło 17 lat, odkąd z naszych ekranów zniknęła Carrie Bradshaw i jej wierne przyjaciółki. Oczywiście pojawiły się później kinowe filmy z ich udziałem, ale (pomijając ich poziom artystyczny) nie wystarczyły, żeby zapełnić pustkę w sercach fanek serialu. Od zabawnych epizodów, jak zerwanie na karteczce samoprzylepnej, po bardziej emocjonalne, takie jak rak piersi Samanthy czy poronienie Charlotte, dla wielu z nas „Seks w wielkim mieście” był nie tylko serialem o randkowaniu w Nowym Jorku, ale przede wszystkim – o kobiecej przyjaźni. I nie chodzi tu tylko o relację czterech głównych bohaterek. Chyba każda z wielbicielek serialu poczuła więź i wspólnotę z Carrie, Mirandą, Charlotte i Samanthą. Każda z nich stała się poniekąd naszą przyjaciółką, z którą mogłyśmy pośmiać się z dziwacznych podrywaczy albo zapłakać nad  zakończonym związkiem. Dziewczyny ośmielały nas też do podejmowania ryzyka: w modzie, karierze, życiu miłosnym.

Krótkie przypomnienie dziejów serialu: „Seks w wielkim mieście” po raz pierwszy trafił na ekrany w 1998 roku, pokazując życie czterech trzydziestokilkulatek z Nowego Jorku. Porusza tematy kariery, mody, przyjaźni i – co oczywiste – miłości oraz seksu. Narratorką historii jest dziennikarka Carrie Bradshaw (w tej roli Sarah Jessica Parker), prowadząca cotygodniową kolumnę erotyczno-związkową pod tytułem „Seks w wielkim mieście”. Ambitna i korzystająca z uroków Nowego Jorku kobieta opisuje doświadczenia swoje i swoich przyjaciółek, łączących karierę z bogatym życiem towarzyskim i miłosnym. Dla Carrie zamyka się ono w postaciach dwóch najważniejszych mężczyzn jej życia - Aidana oraz Mr Biga, którego ostatecznie poślubia w pierwszym kinowym filmie. Najbardziej konserwatywna z przyjaciółek, Charlotte York-Goldenblatt (w tej roli Kristin Davis), z zawodu jest kuratorem sztuki, jednak wciąż marzy o wyjściu za mąż i założeniu rodziny. Po wielu miłosnych perypetiach, wreszcie udaje jej się odnaleźć miłość swojego życia, z którą wychowuje adoptowane córeczki. Cynthia Nixon w roli prawniczki Mirandy Hobbes, od początku do końca trwania serialu imponuje ambicją, inteligencją i niezależnością. Po wielu rozstaniach i powrotach, na koniec schodzi się jednak z sympatycznym barmanem Stevem, z którym ma synka Brady’ego. Jest też niezapomniana Samantha Jones (w tej roli Kim Cattrall), geniusz PR-u i kolekcjonerka seksualnych doświadczeń, decydująca w jednym ze spin-offów, że nie nadaje się do życia w monogamicznym związku.

O kontynuacji serialu głośno jest już od jakiegoś czasu, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Co wiemy na pewno o wielkiej premierze?

Co jest w zwiastunie?

HBO wypuściło pełnometrażowy zwiastun serialu. W klipie słyszymy narrację Carrie Bradshaw: „Mówią, że niektóre rzeczy nigdy się nie zmieniają, ale prawda jest taka, że ​​życie jest pełne niespodzianek. Ale gdy twoja historia się rozwija, miasto odkrywa nowe karty – i tak po prostu zaczyna się nowy rozdział”.

Jest kilka uroczych scen, pokazujących wspólne życie Carrie i Mr Biga. Widzimy także Charlotte, oglądającą recital fortepianowy córki Lily. Najciekawsza jest jednak sugestia, że Miranda może okazać się lesbijką. Wszystko to ze względu na scenę, w której postać Sarah Ramirez intensywnie wpatruje się w prawniczkę, po czym zobaczyć można dłoń nieznanej osoby w znaczący sposób dotykającą ramienia Mirandy. Wokół tego epizodu narasta już wiele fanowskich teorii.

Czy serial wraca w pełnej obsadzie?

Jak sugerują zdjęcia z planu, tylko trzy z czterech ukochanych bohaterek powrócą w nowej serii. Podczas gdy Parker, Nixon i Davis ponownie wcielają się w swoje kultowe role, Kim Cattrall pozostaje wielką nieobecną. HBO Max ani Cattrall nie podali dotąd uzasadnienia tego faktu, jednak wszyscy fani serialu swiadomi sią konfliktu, jaki przez lata narastał między nią a Sarah Jessicą Parker. Serialowa Samantha wielokrotnie mówiła także, że odgrywanie postaci wyzwolonej przyjaciółki Carrie już jej nie interesuje i nie zamierza przyjmować propozycji zagrania w reboocie.

Jeśli chodzi o pozostałą trójkę, Parker, Nixon i Davis podpisały umowy jako producentki wykonawcze spin-offu, co jest niesamowitym wyczynem, zwłaszcza że Hollywood wciąż jest krytykowane za ograniczanie dostępu pogłównych ról kobietom w pewnym wieku.

Czy mężczyźni wracają do „Seksu w wielkim mieście”?

Chociaż pojawiły się spekulacje, że nasi ulubieńcy, jak na przykład Mr Big (grany przez Chrisa Notha) mogą nie powrócić, wygląda na to, że wszystko to sprowadzało się tylko do plotek. Zdjęcia z planu pokazują Parker i Notha idących za rękę i obejmujących się podczas kręcenia scen do „I tak po postu…”. Para zaliczyła także przejażdżkę bryczką po Central Parku, jak podczas pamiętnego odcinka z porodem Mirandy.

Nie wiadomo, czy Steve (w tej roli David Eigenberg) powróci do serialu. Willie Garson – który zasłynął z roli najlepszego przyjaciela Carrie, Stanforda – miał dołączyć do obsady, ale tragicznie zmarł we wrześniu 2021 roku. Teraz potwierdzono, że Garson, Mario Cantone (najlepszy przyjaciel i organizator ślubów Charlotte, Anthony) i Evan Handler (Harry) odtwarzają swoje postacie w „I tak po prostu…”

Gdzie można obejrzeć „I tak po prostu…”?

9. grudnia serial pojawia się na platformie HBO GO. Miłego oglądania!

REKLAMA