[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Wspólne mieszkanie – zasady dobrego współżycia

Współlokatorzy mogą być uciążliwi, ale czasem nie am innego wyjścia. Jak mieszkać razem bez kłótni i problemów? Poznaj kilka zasad, dzięki którym w  Twoim domu zapanuje ład i porządek oraz przyjazna atmosfera.

współlokatorzy fot. shutterstock.com

Jedno trzeba powiedzieć sobie jasno. Niezależnie od tego, jak skrupulatnie dobierzesz współlokatorów, w pewnym momencie pojawią się problemy. Różne charaktery, doświadczenia i oczekiwania to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Dlatego już na samym początku warto ustalić pewne zasady.

1. Wszystkim dzielcie się po równo

Niezależnie, czy chodzi o rachunki za prąd i gaz, czy mycie podłogi w kuchni – najlepiej już na początku przygotujcie rozpiskę obowiązków. Kto przelewa pieniądze za internet? Kto czyści prysznic? Jeśli będziecie liczyć, że te kwestie rozwiążą się same, problemy szybko mogą was przytłoczyć.

REKLAMA

2. Unikajcie zbyt wylewnego okazywania sobie uczuć

Współlokatorzy pewnie cieszą się waszym szczęściem, ale bez przesady. Całus jeszcze nikogo nie zgorszył, ale pieszczoty na kanapie to już odrobinę za dużo. Prawdopodobnie jeśli pierwszą fazę związku macie za sobą, będziecie wiedzieli, jak się zachować.

3. Problemy rozwiązujcie we własnym gronie

Podobno kłótnia jest jak koncert: najpierw nowe hity, a potem już tylko stare przeboje. A jeśli jeszcze zaangażujecie w swój występ publiczność, atmosfera w domu z pewnością nie będzie wesoła.

4. Zadbajcie o atmosferę

Wspólny wypad do miasta, przedstawianie sobie swoich znajomych, oglądanie razem seriali – te drobne elementy pozwolą Ci poznać współlokatorów. A im lepiej będziesz ich znała, tym łatwiejsze okaże się wasze wspólne życie.

5. Zamiast się wściekać, powiedz, co Ci się nie podoba

Ludzie są różnie wychowani i mają naprawdę dziwne przyzwyczajenia. Jedni zostawiają otwarte szafki w kuchni, drudzy związują worki na śmieci i kładą je obok drzwi wyjściowych, aby tam czekały, zanim je ktoś wyniesie. Nie podoba Ci się to? Nie denerwuj się, tylko spokojnie wytłumacz swoje racje.

Jeszcze nigdy nie wynajmowałaś mieszkania? Zobacz, na co zwracać uwagę, żeby znaleźć dach nad głową, w którym będziesz się czuła jak u mamy, a może nawet lepiej. Oto nasz poradnik: jak wynająć pierwsze mieszkanie.

WH 01-02/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij