Woody Allen szykuje nowy film. Christoph Waltz w roli głównej

Zdjęcia ruszają w lipcu.

Shutterstock

Na początku roku po sieci zaczęły krążyć pogłoski o tym, że Woody Allen pracuje nad nowym filmem, którego akcja miałaby się rozgrywać w Hiszpanii. Plotki potwierdziły się, a do sieci trafiła świeża garść informacji o nowej produkcji.

ZOBACZ TEŻ: Mindhunter sezon 2: co wiemy?

WASP2019

Tak brzmi roboczy tytuł nowego filmu Allena. W produkcji nie zabraknie znanych nazwisk - już wiemy, że główną rolę zagra genialny Christoph Waltz (Bękarty Wojny, Django). W obsadzie filmu mają znaleźć się także Gina Gershon (Riverdale), Sergi López (Labirynt Fauna) oraz Elena Anaya (Wonder Woman).

The Hollywood Reporter twierdzi, że nowy film Woody’ego Allena będzie komedią romantyczną. Amerykański magazyn, zajmujący się opisywaniem życia gwiazd Hollywood, ujawnił też zarys fabuły produkcji.

WASP 2019 będzie opowiadał historię amerykańskiego małżeństwa, które wybiera się na festiwal filmowy do hiszpańskiego San Sebastian. Wraz z biegiem wydarzeń, okazuje się, że żona głównego bohatera ma romans z francuskim reżyserem. Mąż bynajmniej nie pozostaje wierny swojej małżonce i traci głowę dla lokalnej niewiasty.

Na potrzeby filmu, Woody Allen odnowił współpracę z hiszpańską firmą produkcyjną, Mediapro, z którą pracował przy filmach Vicky Christina Barcelona i O północy w Paryżu. Czy najsłynniejszy nowojorczyk zgotuje nam kolejną kinową ucztę? Przekonamy się w przyszłym roku.

Problemy reżysera

Woody Allen, który skończy w grudniu 84 lata, nie miał ostatnio dobrej prasy. Podobnie jak wielu jego kolegów po fachu, Allena objęła akcja społeczna #metoo. Nie został on co prawda oficjalnie oskarżony o molestowanie przez żadną aktorkę, ale media przypomniały sobie o zarzutach jego byłej żony, Mii Farrow. Na początku lat 90. oskarżyła go o molestowanie ich wówczas 7-letniej, przybranej córki. Sprawa od tamtego czasu wraca do reżysera jak bumerang, choć sąd uznał Allena za niewinnego zarzucanych mu czynów.

ZOBACZ TEŻ: Kit Harington i Rose Leslie - historia pary z Gry o tron

Pomimo braku dowodów, powracająca historia o molestowaniu osłabiła wizerunek Allena w branży. Odwrócili się od niego m.in. Collin Farrel i Natalie Portman, którzy oświadczyli publicznie, że żałują pracy z reżyserem. Z kolei ostatni film Allena, A Rainy Day In New York, z powodu wypowiedzi reżysera o akcji #metoo, został zawieszony przez głównego producenta - Amazon Studios. Koniec końców obraz trafi jednak do kin, bo produkcję przejęła firma FilmNation Entertainment. Fani reżysera będą ją mogli obejrzeć dzięki kilku europejskim dystrybutorom.

Zobacz również:
REKLAMA