[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Wolno czytać, czyli nasze propozycje książkowe

W wolnym czasie wolno czytać. Można nawet w końcu czytać powoli, bez pośpiechu. Pod warunkiem że ma się co. Oto propozycje na długie, zimowe wieczory, pod kocykiem i na kanapie. Sprawdź, jakie książki polecamy.

książki

Wszystko w porządku

Szymon Hołownia i Marcin Prokop dowiedli już niejednokrotnie na ekranie, że są inteligentni, szybcy i błyskotliwi. W tej książce potwierdzają tę opinię. Zbiór anegdot, wspomnień i rozliczeń z przeszłością obu panów jest dokładnie taki, jak się spodziewaliśmy – lekki, ciekawy, czasami nostalgiczny.

Można w tym wydawnictwie znaleźć fragmenty nigdy niewydanej powieści Hołowni czy kultową dyskografię Prokopa. Jeden z autorów ujawnia, na co wydał pierwsze ukradzione pieniądze, drugi zdradza, co lubi robić w czasie ciszy nocnej. Wszystko to napisane jest z dużym dystansem do siebie i jeszcze większym do tzw. gwiazdorstwa.

Nie trzeba czytać od deski do deski. Idealna lektura do pociągu albo na świąteczne wieczory, gdy nie zdołasz już znieść Kevina po raz kolejny.

Szymon Hołownia, Marcin Prokop „Wszystko w porządku. Układamy sobie życie”, wyd. Znak, 2013

O pomoc w wyborze ciekawych lektur poprosiliśmy także Rafała Kosika. Poniżej znajdziesz jego trzy propozycje książek na długie, leniwe wieczory.

Rafał Kosik – autor książek i opowiadań fantastyczno-naukowych. Najbardziej znany jest jednak z serii świetnych powieści dla młodzieży o przygodach Feliksa, Neta i Niki. Na podstawie drugiej powieści z tej serii powstał film „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”. W listopadzie ukazała się kolejna część serii: „Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy”.

REKLAMA

REKLAMA

książki

Niebo ze stali

Męskie fantasy pisane z głębi serca. Książka, poza typową dla gatunku militarną rozrywką, daje do myślenia i zaskakuje różnorodnością i epickością pokazanego świata.

Mamy tu historię szpiegowską, mamy żołnierski honor, wielkie bitwy i opisane z bliska ludzkie dramaty bohaterów żyjących na niespokojnym pograniczu. W tle obserwujemy konflikt cywilizacji, które nie rozumieją się nawzajem i walczą ze sobą.

Każda strona ma swoje racje, swoją historię i własny system wartości. Każda inaczej widzi świat. Suma różnic sprawia, że wojna jest nieunikniona. Autor przez fanów obwołany następcą Andrzeja Sapkowskiego.

Robert. M. Wegner „Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza”, Powergraph, 2012

REKLAMA

książki

Czarne oceany

Od premiery pierwszego wydania tej książki minęło już ponad dziesięć lat, jednak jak przystało na porządne science fiction, powieść nie tylko się nie zestarzała, ale wręcz zyskała na aktualności.

Przez ten czas kilka zawartych w niej wizji urzeczywistniło się, co pozwala przypuszczać, że podobnie będzie z pozostałymi. To obraz przyszłego świata totalnej inwigilacji i zgody na nią, świata, gdzie potrzeba prywatności jest niezrozumiałą fanaberią.

Jacek Dukaj „Czarne oceany”, Wydawnictwo Literackie, 2008

REKLAMA

REKLAMA

książki

Świat na rozdrożu

Książka popularnonaukowa dla ludzi, którzy chcą wiedzieć o świecie więcej, niż mogą wyczytać z serwisów informacyjnych. Przyzwyczailiśmy się do komfortu, którego mogliby nam pozazdrościć dawni królowie i arystokraci. To jednak nie będzie trwało wiecznie, żyjemy bowiem na kredyt i uparcie nie chcemy tego przyznać.

Nasza cywilizacja bezrefleksyjnie pędzi w stronę katastrofy gospodarczej, społecznej i ekologicznej na skalę nieporównywalną do niczego, z czym mieliśmy do czynienia wcześniej. Brzmi to banalnie, lecz poparte liczbami i wynikami badań naukowych sprawia, że robi się trochę strasznie. Ku przestrodze.

Marcin Popkiewicz „Świat na rozdrożu”, Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij