Wielkie kłamstewka: premiera drugiego sezonu

Ten dzień w końcu nadszedł. HBO udostępniło pierwszy odcinek drugiego sezonu Wielkich kłamstewek.

mat. prasowe HBO

Od dziś możemy cieszyć się pierwszym odcinkiem hitu HBO, Wielkie kłamstewka. Nagrodzony czterema Złotymi Globami i ośmioma nagrodami Emmy serial ponownie zabierze nas na amerykańskie przedmieścia.

UWAGA - poniższy tekst zawiera spojlery. Wróć tutaj, gdy już nadrobisz pierwszy sezon.

Wielkie kłamstewka 2

Kiedy ostatnio widzieliśmy niesławną "piątkę z Monterey" - Madeline (Reese Witherspoon), Celeste (Nicole Kidman), Jane (Shailene Woodley), Renatę (Laura Dern) i Bonnie (Zoë Kravitz) - wszystko wskazywało na to, że ich życie wróciło do normy. Kobiety siedziały razem na plaży, a obok beztrosko bawiły się ich dzieci, zupełnie nieświadome tego, jaki sekret skrywają ich matki.

ZOBACZ TEŻ: Miley Cyrus o swojej roli w Black Mirror

W nowym sezonie mroczna tajemnica kobiet (morderstwo męża Celeste, Perry'ego) zaczyna im coraz bardziej doskwierać. Do miasteczka przyjeżdża matka Perry'ego, Mary, która chce zbadać tajemnicze okoliczności śmierci syna. "Piątka z Monterey" dotkliwie odczuwa ciężar swoich przewin, a dociekliwa teściowa Celeste nie pozwala im wrócić do normalności.

Powrót do świata serialu

W rolę wspomnianej matki Perry'ego wcieliła się jedna z najbardziej szanowanych aktorek w historii Hollywood - Meryl Streep. Nie jest to co prawda jej serialowy debiut (Meryl wystąpiła w przeszłości w miniserialach "Anioły w Ameryce" oraz "Holocaust"), ale aktorki nie widziano na "małym ekranie" już wiele lat. Kochamy Meryl, a po obejrzeniu pierwszych odcinków możemy śmiało powiedzieć, że jest ona najjaśniejszym punktem drugiego sezonu. Warto go obejrzeć choćby dla niej!

Na podstawie książki

Inspiracją do powstania Wielkich kłamstewek była powieść Liane Moriarty pt. "Big Little Lies" (stąd oryginalna nazwa serialu), która opowiadała o losach trzech australijskich matek. Producentki serialu - Nicole Kidman i Reese Witherspoon - do pomocy w adaptacji zatrudniły pisarza Davida E. Kelly'ego, który przerobił historię z pierwowzoru (m.in. przeniósł akcję do słonecznej Kalifornii) oraz rozwinął wątki relacji pomiędzy głównymi bohaterkami. Pisarz jest odpowiedzialny także za scenariusz do drugiego sezonu, w którym - jak zapewniają producentki - wyjdzie na jaw jeszcze niejedna tajemnica. 

Za reżyserię nowego sezonu odpowiada laureatka Oscara, Andrea Arnold. Pierwszy odcinek obejrzycie na HBO GO.

ZOBACZ TEŻ: Kit Harington i Rose Leslie - historia pary z Gry o tron

REKLAMA