[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Wielkanocne zwyczaje w innych krajach

To jak Polacy celebrują święta Wielkanocne, wszyscy dobrze wiemy. Zastanawiałaś się kiedyś, jakie zwyczaje panują w innych krajach? Jedni piknikują, drudzy turlają jaja a jeszcze inni się nimi biją. Oto nasz przegląd najciekawszych tradycji.

zwyczaje wielkanocne fot. shutterstock

Piknikowanie

Wielkanocny poniedziałek, to dla Włochów czas piknikowania poza miastem lub w pobliskim parku.

Poszukiwanie czekoladowych słodyczy

Francuzi i Anglicy, zwłaszcza Ci najmłodsi, stale podtrzymują tradycję szukania czekoladowych jaj, zajęcy i baranów, które zostały skrzętnie ukryte przez w ogrodowych krzewach, kwiatach, a nawet drzewach.

REKLAMA

Turlanie jaj

W Stanach Zjednoczonych najbardziej znana zabawa odbywa się w ogrodach Białego Domu. Osoby, które wygrały bilet wstępu biorą udział w wyścigu na toczenie ugotowanych jaj. Do wygrania jest drewniana pisanka z podpisem prezydenta.

Przebieranki

W Szwecji dziewczynki przebierają się za czarownice i pukają do drzwi sąsiadów, którzy napełniają ich kociołki cukierkami.

Prezentacja lokalnych produktów

Australijska Wielkanoc ściśle łączy się z kulturą farmerską. W tym czasie odbywa się wystawa rolników prezentująca zwierzęta, rośliny, rękodzieło i produkty lokalne. Kontynentalny futrzak – wielkouch króliczy, przyjaciel najmłodszych - podrzuca im świąteczne łakocie.

Procesje i pokazy

Wielkanoc dla Hiszpanów jest najważniejszym świętem w roku. W tym na czasie na ulicach biją bębny, idą procesje z ogromnymi platformami, na których wieziona bądź niesiana jest Madonna i Chrystus. Nie brakuje przedstawień i pokazów tanecznych.

Walka na jaja

Niemcy i Austriacy chętnie biorą udział w zabawie polegającej na uderzaniu ugotowanymi na twardo jajkami. Wygrywa osoba, której jajko się zniszczy.

Święto Świeczek

Wielkanoc w Finlandii jest bardzo świetlista. Tysiące świec rozświetla ulice miast.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij