Wakacje na Bali. Tani nocleg i zabawa z psami.

Każda z nas zapewne marzy o błogich wakacjach na rajskiej indonezyjskiej wyspie Bali. Malownicze widoki, świątynie, joga i aromatyczne jedzenie. Mamy coś jeszcze co pozwoli Ci się w pełni odstresować.

bali fot. Shutterstock.com

Egzotyczna roślinność, orientalna kultura, rajskie plaże, mistyczne świątynie, aromatyczne potrawy. Tak, mowa o Bali. Jeżeli tego lata zamierzasz robić świnkę skarbonkę, bo już uzbierałaś kasę na wymarzone indonezyjskie wakacje, to proponujemy odwiedzić Ubud. Słysząc tę nazwę zapewne od razu przypomina Ci się film „Jedz, módl się, kochaj” z Julią Roberts w roli głównej i bajecznymi tarasami ryżowymi w tle. Bez wątpienia jest to jedno z magicznych miejsc i mekka dla Joginów. Bajeczna przyroda i duchowość kultury balijskiej sprawi, że w tym miejscu z pewnością odstresujesz się i zresetujesz umysł.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze wakacje w życiu - poradnik

Niecodzienna atrakcja

Jeden z hosteli - Hostelworld's Puri Garden Hotel & Hostel - urzekł nas szczególnie. Nie jest tani, ale cena na szczęście nie zwala z nóg. Za nocleg ze śniadaniem trzeba zapłacić około 300 zł. Obiekt położony jest u podnóża miejscowości Ubud - kulturalnego centrum Bali, w niedalekiej odległości od tętniącego życiem centrum, gdzie znajduje się wiele knajpek, zwłaszcza wegańskich i pięknych szkół jogi otoczonych nieziemską naturą. Hotel ma ogród, basen, serwowane są pyszne indonezyjskie, zdrowe śniadania pełne soczystych owoców a goście mogą codziennie korzystać z bezpłatnej lekcji jogi i masaży. Fajnie, co nie? Nasze serca skradła jednak inna niecodzienna atrakcja, którą oferują właściciele hotelu. Dwa razy w tygodniu można bawić się i przytulać urocze szczenięta – oczywiście w imię relaksu. Jesteśmy więc przekonane, że po takim wypoczynku opuścisz indonezyjską wyspę w pełni szczęśliwa i zrelaksowana.

Dogoterapia

Udowodniono, że zabawy z czworonogami rzeczywiście niwelują stres i napięcie. Kanadyjscy naukowcy z University of British Columbia w Vancouver przeprowadzili badania, z których wynika, że kontakt z psami zniwelował stres przedegzaminacyjny studentów. Poprawił się ich stan psychiczny i nastrój. Zgodnie stwierdzili, że czują się szczęśliwsi.

Warto też wspomnieć, że Centrum Medyczne Marynarki Wojennej w San Diego od dawna wykorzystuje psy do leczenia żołnierzy z objawami stresu bojowego.

I choć wypowiadając słowo dogoterapia, zapewne od razu myślisz o dzieciach i ludziach dotkniętych niepełnosprawnością, to lista zaburzeń, które może likwidować kontakt z psami jest dość długa - od złego samopoczucia, po stres, zaburzenia lękowe, po mózgowe porażenia dziecięce itp. Ta lista wciąż się wydłuża. Czworonogi można spotkać też na oddziałach rehabilitacyjnych czy onkologicznych.

Nie jesteś psiarą a masz jutro stresujący dzień, rozmowę o pracę albo ważne wystąpienie? Zrób te pięciominutowe ćwiczenia a pokonasz stres.

Natomiast tutaj znajdziesz sześć sposobów na szybkie zrelaksowanie się.

 

Zobacz również:
REKLAMA