WH poleca: Seriale na październik

Sposobów na jesienną chandrę jest co najmniej kilka. Można zacząć chodzić na siłownię, pójść na kurs gotowania, kupić sobie nową książkę, albo... zacząć nowy serial. Najlepiej dwa, tak dla pewności, że nam przejdzie.

szkoła dla elity Manuel Fernandez-Valdes/Netflix
Nic nie smakuje jesienią tak dobrze, jak trzymający w napięciu kryminał lub thriller (na zdjęciu nowa produkcja Netflixa - Szkoła dla elity).

Lato odeszło w zapomnienie i pora się z tym wreszcie pogodzić. Jesienna aura zawitała do nas już na dobre, ale nie ma co narzekać. Nowa pora roku niesie ze sobą sporo dobra. Na przykład nowe seriale.

REKLAMA

Szkoła dla elity

Premiera: 5 października

Gdzie oglądać: Netflix

Październik rozpoczniemy najnowszą produkcją Netflixa. Seks, imprezy, narkotyki i morderstwo w tle - tak w skrócie można opisać serial ukazujący życie rozpuszczonych nastolatków z elitarnej szkoły.

Elitarni z przypadku

Serial opowiada historię trójki nastolatków z robotniczych rodzin, których szkoła została zniszczona przez silne trzęsienie ziemi. Decyzją lokalnych władz cała trójka trafia do Las Encinas, czyli najbardziej elitarnej szkoły w całej Hiszpanii, w której uczą się dzieciaki z najbogatszych rodzin. Przyjście nowych uczniów rodzi konflikt wewnątrz klasy, który w konsekwencji doprowadza do... morderstwa. Czy nowe dzieciaki mają krew na rękach? Pozory mogą mylić...

Szkoła dla elity to kolejny serial nieanglojęzyczny w rodzinie Netflixa. Po wcześniejszych sukcesach Dark i Domu z Papieru (z którego część aktorów zobaczymy w nowej produkcji) możemy wnioskować, że "Szkoła" znalazła się tam nie przypadkiem. W skrócie: jest na co czekać!

The Walking Dead, sezon 9

Premiera: 8 października

Gdzie oglądać: FOX

Ósmy października będzie świętem dla fanów historii o apokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. To właśnie tego dnia stacja FOX wyemituje pierwszy odcinek kolejnego sezonu jednego z najchętniej oglądanych seriali na świecie.

W świecie zombie

Akcja nowego sezonu rozgrywa się półtora roku po zakończeniu wojny ze Zbawcami. Rick, razem z podległymi mu grupami, w dalszym ciągu próbuje odbudować cywilizację. Zadanie nie jest łatwe - bohaterowie muszą zmagać się z brakiem paliwa i amunicji, jednocześnie przeciwstawiając się co raz silniejszym siłom natury.

Nowy sezon będzie ostatnim dla aktora grającego Ricka, Andrew Lincolna. Aktor oficjalnie potwierdził, że ze względów rodzinnych musi się rozstać z ekipą serialu. Jak twórcy Żywych Trupów zakończą historię Grimes'a? Dowiemy się już niedługo.

Znaki

Premiera: 10 października

Gdzie oglądać: AXN

Znaleźć dobry, trzymający w napięciu od początku do końca polski serial kryminalny to sztuka. Można je policzyć na palcach jednej dłoni (z czego dwa palca czekają w rezerwie). Sytuacja (na szczęście) może się nieco zmienić, bo już w połowie października na antenie AXN zadebiutuje polski serial Znaki.

Historia lubi się powtarzać

W górskim miasteczku Sowie Doły dochodzi do brutalnego morderstwa młodej studentki. Zbrodnią żyje cała Polska, jednak śledztwo prowadzi donikąd. Po latach, w tym samym miejscu, dochodzi do kolejnego morderstwa. Śledztwo prowadzi komisarz Trela (Andrzej Konopka), który, żeby odkryć prawdę, musi najpierw przełamać zmowę milczenia panującą w miasteczku.

Mroczny klimat rodem z True Detective wprost wylewa się tutaj z ekranu. Pozostaje nic, tylko trzymać kciuki, żeby całość prezentowała się równie dobrze, co zwiastun.

Ślepnąc od świateł

Premiera: 27 października

Gdzie oglądać: HBO, HBO GO

Druga pozycja z Polski na naszej październikowej liście. W odróżnieniu od Znaków serial Ślepnąc od świateł powstał na podstawie książki autorstwa Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Jak potrafią skończyć takie adaptacje, każdy wie, ale najnowsza pozycja od HBO zapowiada się co najmniej obiecująco.

W jedną stronę

Ślepnąc od świateł przedstawia historię warszawskiego dilera Kuby (Kamil Nożyński), który regularnie zaopatruje stołeczne elity. Wśród jego stałych klientów są politycy, gwiazdy hip hopu, celebryci i lokalni hipsterzy. Choć Kuba żyje na co dzień ponad standard, to ciągły stres i niepewność nie dają mu spać spokojnie. Jest samotnikiem, a jedyną bliską mu osobą jest jego przyjaciółka Pazina. Pewnego dnia główny bohater postanawia zacząć nowe życie i wyjechać do Argentyny. Kupuje dwa bilety w jedną stronę i wszystko wskazuje na to, że uda mu się w końcu zacząć od nowa. Sytuacja komplikuje się, gdy na wolność wychodzi Dario (Jan Frycz) - znany warszawski gangster starej daty...

Czy mocny scenariusz i gwiazdorska obsada zapewnią polskiej produkcji sukces? Dowiemy się tego pod koniec października.

Zobacz też: Nathalie Emmanuel - ona ma siłę! [wywiad WH]

Zobacz również:
Jedno ćwiczenie, a potrójna korzyść: świetne pośladki, solidny core i lepsza postawa.
ZOBACZ WIĘCEJ

REKLAMA

REKLAMA