[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

WH na czasie: wydarzenia, książki, filmy [październikowe premiery]

Są imprezy, których po prostu nie można przegapić (a przynajmniej szkoda); książki, których nie można nie przeczytać i filmy, których aż żal nie obejrzeć. Dlatego zebraliśmy dla Was październikowe „the best of”.

Dub Independent Day Dub Independent Day

Impreza: Independent Dub Day

  • Wrocław, 2-3.10

Independent Dub Day to największy halowy festiwal muzyki dub w naszej części Europy! Przez dwa dni stolica Dolnego Śląska będzie drżeć od potężnych basów! Na scenie pojawią się m.in. połączone siły Alpha Steppa i Alpha & Omega, czyli Dub Dynasty, legendarny kolektyw z Leicester, który od ponad 20 lat trzęsie sceną UK Dub – Vibronics, The Bush Chemists, jedna z najważniejszych formacji dubowych w Wielkiej Brytanii, ojciec brytyjskiego dubu Aba Shanti-I, bristolska załoga Dubkasm, mistrz konsolety Adrian Sherwood oraz guru brytyjskiej sceny dubowej Mad Professor.

Nie zabraknie również polskich wykonawców. Nazwy wykonawców nic Ci nie mówią? Nieważne, bo i tak będziesz się dobrze bawić. Masz na to gwarancję WH.

Wystawa: "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst"

  • Poznań, CK Zamek
  • 28.09.17 -  21.01.18

Co to była za kobieta! Najbardziej znana malarka meksykańska i światowej sławy artystka zostawiła po sobie ponad 200 obrazów. Frida Kahlo przedstawiała na nich głównie siebie – kobietę cierpiąca fizycznie i psychicznie, dotkniętą chorobami, które uniemożliwiały jej normalne życie, marzącą o dziecku, pełną namiętności, zakochaną bez pamięci i rozdartą wewnętrznie.

Żadna inna malarka nie wywarła takiego wpływu na świat mody jak Kahlo. Jej cechy charakterystyczne to gęste, połączone ze sobą brwi, żywe kolory, meksykańska biżuteria i słynny wąsik. Wśród najsłynniejszych fanek jej twórczości znajdziemy Madonnę czy Salmę Hayek, która zagrała Fridę w filmie biograficznym. Poznańska wystawa to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie wystawiennicze roku.

Film: Pierwszy śnieg, reż. Tomas Alfredson

  • Premiera 17.10

Jak co roku i tym razem liczymy na złotą, polską jesień. Kiedy słońce przebija się jeszcze przez chmury, a kolorowe liście wywołują uśmiech na twarzy, z przyjemnością możemy wybrać się spacerkiem do kina na ponury skandynawski kryminał, którego akcja dzieje się zimą.

„Pierwszy śnieg” to adaptacja powieści współczesnego mistrza gatunku Jo Nesbø, co już samo w sobie stanowi dużą zachętę do obejrzenia tej produkcji. Dodajmy, że w głównej roli wystąpił Michael Fassbender i już wiadomo, jak spędzić wolny wieczór.

REKLAMA

REKLAMA

zadie smith swing time Zadie Smith (fot. Dominique Nabokov) i jej najnowsza powieść "Swing time".

Książka: Swing Time, Zadie Smith

  • wyd. Znak
  • premiera: 11.10

Kto nie czyta Zadie SMith, ten nawet nie wie, co traci. To obecnie jedna z najważniejszych pisarek na świecie. Każda jej książka trafia nie tylko na listy bestsellerów, ale i do zestawień najważniejszych książek roku, bo rozpływają się nad nimi i czytelnicy, i krytycy. Alexandra Schwartz, recenzentka "The New Yorkera" określiła "Swing Time": "Najbardziej poruszającą powieścią Zadie Smith od dekady". 

Najnowsza książka autorki "Białych zębów" to historia dwóch przyjaciółek marzących o karierze tancerek (z których, niestety, tylko jedna ma prawdziwy talent). "Swing Time" to poruszająca, pełna muzyki i tańca powieść o przyjaźni, pasji i poszukiwaniu korzeni. Idealna do czytania pod kocykiem w październikowe wieczory. Albo popołudnia. Albo poranki.

REKLAMA

Nick Cave Nick Cave

Koncert: Nick Cave

  • Warszawa, 24.10

O koncercie Nicka Cave’a wspominały już nam chłopaki z Men’s Health przy okazji prezentów na Dzień Chłopca. Tak się składa, że my też z chęcią byśmy się tam wybrały. Album „Skeleton Tree” to przejmująca, sięgająca głęboko pod skórę, ale i piękna, hipnotyzująca. płyta, której każda nuta i sylaba zdają się mówić o śmierci własnego dziecka.

Grana na żywo, bez fajerwerków i migoczących świateł, robi jeszcze większe wrażenie. Warto polować na bilety. Czasem można dorwać pojedyncze sztuki tuż przed występem.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij