Trzymajmy się razem

To nieprawda, że świat jest zły. Wprawdzie media, goniąc za oglądalnością próbują go tak przedstawić, bo strach dobrze się sprzedaje, ale kreowany przez nie obraz świata zamieszkanego przez złych ludzi jest nieprawdziwy. Większość ludzi jest dobrych, życzliwych i uczciwych. Dokładnie tak samo jak Ty.

Jasne, świat nie jest rajem. Zdarzają się ludzie źli, nieuczciwi i okrutni. Ale tych złych jest tak naprawdę bardzo mało. Problem w tym, że zło dzieje się nie tylko z powodu ludzi. Czasami zło jest efektem drobnego błędu w DNA, nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, zwykłego pecha.

Pech

Wielu, bardzo wielu ludzi cierpi, chociaż nikt nie zawinił, chociaż nie ma kogo obarczyć odpowiedzialnością. Nasz system opieki zdrowotnej jest jaki jest. Nawet dużo bogatsze kraje nie mogą sobie poradzić ze wszystkimi problemami, więc trudno się dziwić, że i u nas nie wszystkich stać na najdroższe terapie. Ci, którzy decydują o podziale pieniędzy, muszą wybierać, czy np. kwotę miliona złotych przeznaczyć na leczenie jednego dziecka z niezwykle rzadką i trudną choroba, czy na 20 standardowych, ale ratujących życie operacji innych dzieci. To bardzo trudny wybór.

Pomóż szczęściu

Na szczęście, dzięki internetowi, Ci, którzy nie zmieścili się w widełkach publicznych pieniędzy, mogą liczyć na pomoc innych ludzi. Tych dobrych, tych życzliwych. Ludzi o wielkich sercach. Spójrz na swoich znajomych z FB. Ilu ich masz? 300? 500? Ilu z nich byłoby w stanie dorzucić 5 złotych do czyjejś nadziei?

5, 10 czy 20 złotych to oczywiście kropla w morzu potrzeb, ale z bardzo wielu kropel może się uzbierać cała potężna rzeka pieniędzy. Rzeka, która może przynieść komuś nadzieję. Na przykład tym trzem dzieciakom w potrzebie.

Pomóż Małgosi, która ma zdrowy umysł uwięziony w chorym ciele

Pomóż Szymkowi stanąć pewnie na nogach

Pomóż Adrianowi, który się nie poddaje

 

Dzięki!

 

 

REKLAMA