Trener Kardashianek: „Jeśli jest się konsekwentnym, efekty przyjdą na pewno”

To ten gość od ponad 20 lat dba o sylwetki jednej z najsłynniejszych rodzin na świecie.

facebook.com/GunnarFitness
fot. facebook.com/GunnarFitness

Gunnar Peterson jest jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów w Hollywood. Na co dzień współpracuje m.in. z Khloé Kardashian (jako trener w programie Revenge Body with Khloé Kardashian) oraz jej siostrami - Kendall Jenner i Kim Kardashian West. Nasze koleżanki z amerykańskiej edycji Women's Health miały okazję zadać mu kilka pytań.

ZOBACZ TEŻ: Jennifer Lopez podbija Instagram zdjęciem w bikini

WH: Dieta i sen są kluczowe, gdy chcemy schudnąć. Masz jeszcze jakieś inne rady dla zapracowanych kobiet, które chcą zrzucić kilka kilogramów?

GP: Słuchajcie swojego ciała. Musicie znać siebie na tyle, by rozróżnić zmęczenie od zwykłego lenistwa. Jeśli chcecie sobie zrobić dzień przerwy, zróbcie dzień przerwy.

WH: Pracujesz z wieloma celebrytami. Czego się od nich nauczyłeś?

GP: Myślenia, że możesz to zrobić i kropka. Kiedy spojrzysz na niektóre znane nazwiska, nieważne, czy ze świata sportu czy rozrywki, zobaczysz, że ci ludzie są skrupulatni w planowaniu i zarządzaniu swoim grafikiem. Tego się nauczyłem. Niezależnie od tego, czy masz nową pracę czy dziecko - przy odrobinie planowania jesteś w stanie wszystko pogodzić. 

WH: Masz jakieś patenty na przyspieszenie efektów treningu?

GP: Jeśli jest się konsekwentnym, efekty przyjdą na pewno. Nie ma w tym żadnej magii. Musisz znaleźć coś, co pozwoli Ci zaangażować się w trening na dłużej. Zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Pamiętaj również o wodzie. Większość ludzi nie pije jej wystarczająco dużo. Myślą, że nawadniają się innymi napojami, a to nieprawda. To co nie jest wodą się nie liczy.

WH: Odpowiednie nastawienie jest kluczem do udanego treningu. Czy mówisz lub robisz coś swoim klientom przed rozpoczęciem sesji?

GP: „Postaraj się zostawić świat zewnętrzny na zewnątrz i skup się tylko i wyłącznie na treningu”. Może brzmi nudno, ale tak jest najlepiej. Na treningu trzeba być obecnym! Dzisiaj tyle mówi się o świadomym przeżywaniu, byciu tu i teraz, odcinaniu się od wszelkich urządzeń. Myślę, że dotyczy to również ćwiczeń. Niezależnie od tego, jaki jest Twój trening, staraj się na nim skupić.

REKLAMA