Dziś nie zobaczysz już nic lepszego! Tom Daley pokazał kardigan, który wydziergał podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020

Złoty medalista olimpijski i wielokrotny mistrz świata Tom Daley ukończył kolejny projekt DIY. Sportowiec na Instagramie pochwalił się uroczym kardiganem, upamiętniającym jego pobyt w Tokio, nad którym pracował podczas Igrzysk Olimpijskich.

tom daley fot. Instagram/@madewithlovebytomdaley

W środę złoty medalista Tom Daley pochwalił się na Instagramie olimpijskim sweterkiem, który zrobił na drutach. Daley powiedział, że chciał stworzyć coś, co będzie mu przypominać czas spędzony w Tokio.

Kiedy dotarłem do Tokio, chciałem zrobić coś, co przypominałoby mi te igrzyska.

Po zrobionej na drutach sakiewce na złoty medal olimpijski, Tom Daley – brytyjski sportowiec specjalizujący się w skokach do wody z wieży – pokazał kolejny projekt z kategorii DIY, który ukończył podczas pobytu w Tokio. W środę Daley na swoim drugim instagramowym koncie @madewithlovebytomdaley udostępnił film, przedstawiający sweter zrobiony w celu upamiętnienia Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. "Kiedy dotarłem do Tokio, chciałem zrobić coś, co przypominałoby mi te igrzyska" – powiedział Daley. Poprosił również swoich fanów o datki pieniężne na rzecz organizacji charytatywnej The Brain Tumor Charity, która powstała, by upamiętnić jego zmarłego w 2011 roku na guza mózgu tatę.

Biały niezapinany kardigan ma na na przodzie wyhaftowany japońskimi literami napis "Tokio". Na prawym ramieniu Tom Daley wyhaftował napis "GB" (Great Britain – Wielka Brytania), a na lewym flagę Wielkiej Brytanii. Najwięcej dzieje się na plecach, gdzie sportowiec umieścił logo "Team GB" (Drużyna Wielkiej Brytanii) oraz olimpijskie koła. Naszym zdaniem sweter wygląda świetnie!

Szydełkowanie na stres

Naukowcy dowiedli, że szydełkowanie spowalnia pracę serca o 11 uderzeń na minutę.

Odkąd Tom Daley został sfotografowany podczas oglądania finału skoków na trampolinie kobiet, gdy siedząc na trybunach zajmował się robieniem na drutach kardiganu, fani nie mogli doczekać się efektu jego pracy. Gdy Daley pokazał sakiewkę, którą zrobił na swój złoty medal, przyznał, że robienie na drutach i szydełkowanie pomogło mu pozostać przy zdrowych zmysłach podczas wyjątkowo stresującego okresu treningów i zawodów w trakcie olimpiady. Dzięki jego projektom moda na szydełkowanie na całym świecie na pewno nabierze na sile. I bardzo dobrze, bo Tom Daley jest świetnym przykładem tego, jak hobby może pomagać w radzeniu sobie ze stresem. Naukowcy z Harvard Medical School’s Mind and Body Institute przeprowadzili w 2007 roku badanie, którego wyniki pokazały, że szydełkowanie spowalnia pracę serca o 11 uderzeń na minutę, a to oznacza jedno – mniejszy pozom stresu.

Pozostałe projekty Toma Daleya można podziwiać na jego instagramowym profilu, który w całości poświęcony jest pasji szydełkowania. Daley prowadzi również kanał na YouTube, który ma ponad 900 000 subskrybentów.

Złoty chłopak

Tom Daley to trzykrotny Mistrz Świata i pięciokrotny Mistrz Europy w skokach do wody z wieży. Zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, gdy miał zaledwie 14 lat. Następnie startował również na Igrzyskach w Londynie w 2012 roku (zdobył brązowy medal w skokach do wody z 10-metrowej wieży) i Rio de Janeiro w 2016 roku (zdobył złoty medal w skokach synchronicznych z 10-metrowej wieży). Z tegorocznych Igrzysk Olimpijskich wyjedzie na pewno z co najmniej jednym złotym medalem.

Zobacz również:
REKLAMA