[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Tani prezent na dzień matki: podaruj jej swój czas

Gdy zbliża się Dzień Matki, zaczynasz się rozglądać za pomysłem na prezentem. Przeglądasz oferty, szukasz pomysłów w sieci (w końcu jakoś tu trafiłaś, prawda?), pytasz koleżanek, co one planują kupić. Ale najlepszym prezentem nie będzie wcale nowy ciuch, sokowirówka czy telefon. Najlepszym prezentem będzie Twój czas i Twoja miłość.

Dzień matki: matka z córką

Dzień matki w Polsce przypada co roku 26 maja. W tym roku tak się szczęśliwie składa, że jest to niedziela, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś ten dzień spędziła w całości z mamą. Nieważne, czy już dawno wyprowadziłaś się z domu, czy też wciąż jeszcze mieszkacie razem - w Dzień Matki odłóż swoje zobowiązania towarzyskie, nie pracuj, nie ucz się, tylko bądź dla mamy.

Jak spędzić Dzień Matki z mamą?

Jeśli Ty mieszkasz w dużym mieście, a mama została w mniejszym, zaproś ją do siebie. Pokaż, jak wygląda Twoje nowe miejsce na ziemi. Pozwól jej poznać Twojego faceta, wpuść ją do swojej kuchni, pokaż to wszystko, co Ci się podoba w mieście. Uwaga, teraz będzie banalnie, ale... banały dlatego są banalne, bo sprawdzają się w wielu przypadkach. Zaproś mamę na obiad do fajnej restauracji, idźcie do kina albo teatru. Tylko poszukaj w repertuarze czegoś, co jej się spodoba - nie kieruj się wyłącznie swoim gustem. 

REKLAMA

Możesz też - jeśli tylko masz jakieś wolne środki - zafundować mamie jakiś fajny zabieg w spa, albo iść z nią na zakupy. Tylko pamiętaj, że to Dzień Matki, a nie Dziecka i nie pozwalaj jej kupować prezentów sobie.  

Możesz też wybrać opcję leniwego dnia i po prostu oglądać razem komedie romantyczne, pijąc wino i objadając się ciastkami. Możecie też spędzić dzień - robiąc coś razem.

Czego się możesz nauczyć od mamy?

Jeśli nie masz jeszcze własnych dzieci, to możesz tego nie wiedzieć, jeśli masz, to już wiesz, że patrzenie, jak Twoje dziecko się czegoś uczy, jak na Twoich oczach coś mu się udaje, jest jedną z największych przyjemności w życiu. Dlatego pozwól mamie czegoś Cię nauczyć. Na pewno jest coś, czego nie zdążyła zrobić, gdy byłaś mała. To może być gotowanie, pielęgnacja roślin, albo - to też się zdarza - latanie motolotnią. Daj w dniu matki swojej mamie okazję, żeby Cię czegoś nauczyła. Ona poczuje się potrzebna, a Ty zdobędziesz nowe umiejętności, które kiedys będziesz mogła (i chciała - zapewniamy!) przekazać swojej córce lub synowi. 

Wspólna praca jest doskonałą okazją do niezobowiązującej rozmowy. Wtedy możesz się dowiedzieć sporo o swojej babci, a może o prababci i pradziadku, albo poznać tajemnice rodzinne. Możliwość dzielenia się sekretami z córką to również coś, co Twoja mama na pewno doceni.

A może jednak prezent?

Na wypadek, gdybyś jednak nie mogła spędzić z mamą tego dnia, możesz też kupić coś niedrogiego, a znaczącego, coś, z czego się ucieszy. Oto nasze pomysły między 50 a 150 zł:

1. Naszyjnik srebrny

2. Zegarek na metalowej bransoletce (biżuteryjny)

3. Depilator elektryczny 

4. Minimalistyczny zegarek na pasku z ecoskóry

5. Prostownica do włosów

6. Waga łazienkowa

7. Zegarek monitorujący aktywność i sen

8. Blender

9. Mała walizka kabinowa

10. Torebka kopertówka

 

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij