TOP 3 filmy na udany wieczór o kobietach [zwiastuny, recenzje]

Ciekawy film, zdrowe przekąski i dobre towarzystwo to udany scenariusz na wieczór. Tym razem proponujemy trzy filmy, które pokazują nas, kobiety, w zupełnie innym świetle. Obejrzyj ze swoim facetem, żeby nie myślał, cwaniaczek, że o kobietach wie już wszystko.

Facetom wydaje się, że o kobietach wiedzą wiele. W końcu nieraz oglądali tenisowy mecz, nie zwracając uwagi na piłeczkę, lecz na fascynujące ruchy kobiecych ciał. Dlatego tym razem proponujemy trzy filmy do obejrzenia z partnerem. Produkcje te przypomną każdemu mężczyźnie, że jednak nie wie o nas nic.

REKLAMA

Filmy poleca Maciej Dudzik – krytyk filmowy, miłośnik dalekich podróży, fotografii, wina i swojego labradora Gringo. O dobrych filmach mógłby opowiadać godzinami, ale woli je godzinami oglądać. Nie płakał na „Titanicu”, nie ogląda seriali i ma słabość do filmów Charliego Chaplina.

1. Maczeta Zabija

 • reżyser: Robert Rodriguez
 • rok: 2013
 • gatunek: akcja
 • w rolach głównych: Danny Trejo

Lady Gaga usłyszała o filmie „Maczeta” i jak mówi: „Założyłam skórzaną kurtkę, wyszłam z domu, kupiłam butelkę tequili i obejrzałam film, śmiejąc się przez cały czas”. W kontynuacji zmagań najbrzydszego aktora Hollywoodu, Danny’ego Trejo, z resztą świata Lady Gaga sama wystąpiła, co jest chyba najlepszą reklamą tequili w historii.

Dlaczego wokół faceta, który wygląda jak ofiara eksperymentów medycznych, reżyser zgromadził najbardziej seksowne aktorki świata? Cały czas się nad tym głowię, co nie przeszkadza podziwiać perwersyjnego uroku Jessiki Alby, obdarzonej niskim głosem Michelle Rodriguez i kolumbijskiej piękności Sofii Vergary. Ta ostatnia prezentuje na sobie „biustomiot” i posługuje się bronią w kształcie penisa, co mnie przeraża i powoduje niezdrowe skojarzenia.

To główna siła filmu: klisze i obrazy przelatujące przez głowę (głównie obrazy kobiet). Filmu, który jest niedorzeczny w stylu Tarantino i podobnie wciągający. Idę po butelkę tequili.

 

REKLAMA

REKLAMA

2. Melancholia

 • reżyser: Lars Von Trier
 • rok: 2011
 • gatunek: dramat, science-fiction
 • w rolach głównych: Kirsten Dunst

Po ostrych scenach seksu w „Antychryście” i przed oczekiwanym filmem pornograficznym największego skandalisty kina, Larsa von Triera, zobaczmy jego subtelną metaforę końca świata.

Jest tam piękna scena, gdy chcąca odnaleźć się w małżeństwie bohaterka zrzuca suknie, stroje i zanurza naga w kąpieli. Rytuały, stroje, maski, które przybieramy w obronie przed światem, niczego nie zmieniają, bo w gruncie rzeczy zawsze zostaniemy nagimi, bezbronnymi stworzeniami, które same muszą poradzić sobie z górą problemów. Na tym filmie się wzruszysz.

REKLAMA

3. 28 pokoi hotelowych

 • reżyser: Matt Ross
 • rok: 2012
 • gatunek: dramat
 • w rolach głównych: Marin Ireland, Chris Messina 

On jest zaskoczony swoimi emocjami, ona nie rozumie, co się z nią dzieje – mężczyzna i kobieta krzyżują spojrzenia w hotelowym holu i wiemy już, że za chwilę wylądują w łóżku. Zwiedzanie po kolei tytułowych 28 pokoi to oprócz seksu gorączkowe próby poznania drugiej osoby i znalezienia w niej bratniej duszy.

Pytania, które sobie zadają, bywają chaotyczne, jak to, czy ona wolałaby zostać zjedzona przez rekina, czy umrzeć w trakcie trzęsienia ziemi, ale czyż nie z takich dylematów składa się ludzkie życie? Na pewno w końcowej fazie – tak!

W redakcji mamy wielu kinomaniaków. Od kiedy poznałyśmy listę 10 horrorów, podczas których spalisz najwięcej kalorii z jeszcze większa chęcią zamieniamy maraton fitnessowy na filmowy (zachowując, oczywiście, zdrowy umiar).  A dla miłośniczek krótkich form, mamy test, w którym sprawdzicie, jaki serial do Was pasuje.

MH 11/2013

Zobacz również:
I znowu grudzień nas zaskoczył – na horyzoncie imprezy świąteczne i sylwester, a my musimy spłaszczyć brzuch w tydzień. Kto nigdy nie zaspał z wypracowaniem sylwetki na czas, niech pierwszy rzuci kettlem! Większość z nas w cuda oczywiście nie wierzy, ale czasami próby na ostatniej prostej dają całkiem niezłe efekty. Od czego trzeba zacząć?
ZOBACZ WIĘCEJ

REKLAMA

REKLAMA