TOP 11: świąteczne piosenki

Spragniona świątecznej atmosfery? Jeśli masz już po dziurki w nosie tarzającej się w śniegu Mariah Carey, sprawdź naszą playlistę świątecznych hitów.

| Data aktualizacji: 2021-12-17
świąteczne piosenki fot. shutterstock.com

Najlepsze piosenki świąteczne

 1. Last Christmas (Bachata version)
 2. Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone
 3. Frank Sinatra – Let It Snow!
 4. Chris Rea – Driving Home For Christmas
 5. Noel Gallagher – Merry Christmas Everybody
 6. Michael Bublé - It’s Beginning To Look A Lot Like Christmas
 7. John Lennon - Happy Xmas (War Is Over)
 8. Coldplay – Christmas Lights
 9. Kayah & Bregovic – Nie ma, nie ma ciebie
 10. Billy Mack – Christmas Is All Around
 11. Britney Spears - My only Wish (This Year)

1. Last Christmas (Bachata version)

Czekałaś na sztandarowy hit zespołu Wham!? E tam, mamy coś lepszego! Odpal sobie "Last Christmas" w wersji latynoskiej z choreografią i poruszaj się choć przez kilka minut! Zumba to jeden z najlepszych sposobów na spalenie mnóstwa kalorii, dobrą zabawę i odstresowanie po świątecznych przygotowaniach.

             

2. Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone

Odrobina rock&rollowego grania w trakcie świątecznej krzątaniny jeszcze nikomu nie zaszkodziła, prawda? To pewnie dlatego już od ponad 30 lat hit brytyjskiego muzyka znajduje się na wszystkich grudniowych playlistach.

3. Frank Sinatra - Let It Snow!

Piosenka "Let It Snow!" powstała w lipcu 1945 r. Okazuje się bowiem, ze utwór ten nie ma żadnego związku ze Świętami i został napisany podczas fali upałów w Kalifornii. W 1948 r. Franka Sinatra nagrał swoją wersję i do dziś nie znalazłs ię artysta, który zaśpiewałby ją lepiej.

4. Chris Rea - Driving Home For Christmas

Przedświąteczne kolejki w sklepach i korki na mieście? Włącz sobie kawałek Chrisa Rea i poczuj ten świąteczny klimat. Spokojna, nieco melancholijna piosenka i dosyć monotonny głos brytyjskiego wokalisty i tak, o dziwo, wprawią Cię w dobry humor.

5. Noel Gallagher - Merry Christmas Everybody

Nie czarujmy się: Święta to czas coverów. Piosenka "Merry Xmas Everybody" nagrana przez zespół Slade w 1973 r. odgrzewana była przez wiele zespołów. Na uwagę zasługuje zwłaszcza akustyczna wersja nagrana przez Noela Gallaghera z zespołu Oasis. 

6. Michael Buble - It's Beginning To Look A Lot Like Christmas

Świąteczna playlista bez Michaela Bublé to jak barszczyk bez uszek i kutia bez maku. Piosenka "It’s Beginning To Look A Lot Like Christmas" została napisana w 1951 r. i od tego czasu wykonywało ją wielu artystów. W 2011 r. wziął się za nią kanadyjski piosenkarz i na nowo zagościła na świątecznych playlistach. Coś dla miłośników klasycznych melodii.

7. John Lennon - Happy Xmas (War Is Over)

 W 1969 roku Jon Lennon i Yoko Ono wynajęli billboardy w 11 miastach na całym świecie i zamieścili na nich tekst: "WAR IS OVER! (If You Want It) Happy Christmas from John and Yoko" Pod koniec 1971 r. para nagrała protest song dotyczący wojny w Wietnamie, wykorzystując slogan z billboardów, który stał się świątecznym klasykiem.

 

8. Coldplay – „Christmas Lights”

Czy wiesz, że Piosenka „Viva la Vida” zespołu Coldpaly została uznana za najlepszą piosenkę na pobudkę? „Christmas Lights” nie pomoże Ci się tak skutecznie rozbudzić, ale na pewno umili świąteczne wieczory spędzane w gronie najbliższych.

9. Kayah & Bregovic – „Nie ma, nie ma ciebie”

Nic dziwnego, że częstotliwość odtwarzania tej piosenki wzrasta w okolicach listopada, grudnia i stycznia. Innymi słowy: ponura aura sprzyja puszczaniu smutnych piosenek. Mimo to piosenka nagrana przez Kayah i Gorana Bregovicia, w 1999 r. już od lat odśpiewywana jest na licznych imprezach. Zwłaszcza tych grudniowo-styczniowych.

10. Billy Mack – Christmas Is All Around

Znacie film „To właśnie miłość”? To właśnie na soundtracku do tego świątecznego wyciskacza łez znalazła się piosenka w wykonaniu Billy’ego Nighy'ego. „Christmas Is All Around” to cover piosenki „Love Is All Around" nagranej w 1967 r. przez grupę The Troggs. Idealna nuta dla cyników, którzy tradycyjnych kolęd mają po dziurki w nosie.

11. Britney Spears - My Only Wish (This Year)

Mniej irytująca niż szlagier Mariah Carey, ale o podobnym brzmieniu i klimacie. Dynamiczny i szybko wpadający hit idolki nastolatek lat 90. jeszcze nam się nie znudził, chociaż premierę miał już 20 lat temu!

 

REKLAMA